Pirmo reizi Latvijā tiek rīkota domnīca ar politikas veidotājiem, nozari un ārvalstu ekspertiem...


foto: reitingi.lv
Pirmo reizi Latvijā tiek rīkota domnīca ar politikas veidotājiem, nozari un ārvalstu ekspertiem par Rīgas kā darījumu tūrisma potenciāla attīstīšanu

Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) šī gada 27. septembrī Rīgā rīko domnīcu "Rīga kā Baltijas darījumu tūrisma dzinējspēks", kurā pirmo reizi Latvijā vienkopus pulcēsies politikas veidotāji, nozare un ārvalstu eksperti, lai diskutētu par iespējām vēl spēcīgāk attīstīt Rīgu kā reģiona darījumu tūrisma centru, konkurējot ar Tallinu un Viļņu. Tas ir nozīmīgi ne tikai Rīgas, bet valsts tautsaimniecības un izaugsmes kontekstā, jo darījumu tūrisms ir spēcīgs ekonomikas attīstības dzinējspēks.

Domnīcas pirmajā paneļdiskusijā piedalīsies ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs, Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs Jānis Vitenbergs un Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis. Otrajā paneļdiskusijā piedalīsies nozares pārstāvji – asociācijas, operatori un tūrisma aģentūras. Kā paneļdiskusiju viesi piedalīsies atzīti un pieredzējuši ārvalstu eksperti – Sallija Grīnhila (Sally Greenhill) no Lielbritānijas un Henriks fon Arnolds (Henrik von Arnold) no Zviedrijas.

Guntars Grīnvalds, RTAB valdes priekšsēdētājs: “Statistika jau šobrīd rāda, ka atpūtas tūrisms valsts ekonomikā gada griezumā rada 99 miljonu eiro pienesumu, savukārt darījumu tūrismā šīs vērtības potenciāls ir trīskārt lielāks. Rīga ir izveidojusies par darījumu tūrisma metropoli Latvijā ar augstu konkurētspēju reģionā. Mūsu mērķis ir sekmēt Rīgas nostiprināšanos Baltijas līmenī, kas spēj vienlaikus būt starp vienu no Ziemeļu reģiona darījumu tūrisma metropolēm. Vienlaikus šī segmenta potenciāla tālākai attīstīšanai līdz šim pievērsta pārāk maza uzmanība. Tāpēc šobrīd īpaši nozīmīgi panākt visu iesaistīto pušu atbalstu un vienotu izpratni par darījumu tūrismu kā valsts mēroga prioritāti ar augstu ekonomiskās izaugsmes potenciālu.”

Domnīca ir plānota kā satikšanās vieta valsts un Rīgas politikas veidotājiem, lēmumu pieņēmējiem, nozarei un ekspertiem ar kopīgu mērķi attīstīt darījumu tūrismu Latvijā. Tās galvenās sesijas būs veltītas tēmām - Rīga kā darījumu tūrisma dzinējspēks Baltijā un Latvijas ekonomikas virzītājs un darījumu tūrisma potenciāla attīstīšana nozarē.

Domnīca notiks 2019. gada 27. septembrī no pulksten 9.00 – 12.00 viesnīcā PULLMAN, Jēkaba ielā 24, Rīgā. Pieteikties domnīcai mediju pārstāvji var rakstot uz inese.ozolina@theproof.lv.

Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB) izveidoja MEET RĪGA zīmolu 2010. gada nogalē, lai popularizētu Rīgu kā darījumu un pasākumu tūrismu Eiropas valstīs. MEET RĪGA uzdevums ir veicināt un nostiprināt Rīgas un Latvijas statusu kā ideālai konferenču, kongresu un korporatīvo pasākumu norises vietai Ziemeļeiropā, palīdzot konferenču, kongresu un korporatīvo pasākumu organizētājiem atrast vispiemērotāko vietējo pakalpojumu sniedzēju reģionā.

 

Guntars Grīnvalds
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums