Rīgas svētkos būs iespēja piedalīties aktīvās atpūtas un sporta aktivitātēs


Rīgas svētki -Foto: Lauma Kalniņa
Rīgas svētkos, kas risināsies no 16. līdz 18. augustam, iedzīvotājiem būs iespēja iesaistīties un apmeklēt daudzveidīgas aktīvās atpūtas un sporta aktivitātes, tostarp tradicionālo diennakts basketbola turnīru "Krastu mačs", airēšanās svētkus "Nāc un airē!", starptautiskās suņu adžiliti sacensības, Rīgas kausa izcīņas sacensības burāšanā, kā arī vairākas līdz šim nebijušas aktivitātes. Pirmo reizi svētku laikā notiks Rīgas brīvostas sup festivāls "SUPiāde" un "Pludmales spēles".

Šogad svētkos notiks līdz šim nebijis pasākums – Rīgas brīvostas sup festivāls „SUPiāde”, kas risināsies no 16. līdz 18. augustam Kronvalda parkā un pilsētas kanālā pie Rīgas brīvostas pārvaldes ēkas Ostas svētku ietvaros. Piektdienas vakarā notiks SUP karnevāls, savukārt sestdien visu dienu būs iespēja sekot diviem galvenajiem notikumiem – Latvijas čempionātam SUP sprintā un „SUPiādes” komandu stafetēm. Kronvalda parkā darbosies festivāla pilsētiņa ar atpūtas zonu, teritorijā būs izvietots Rīgas brīvostas interaktīvais stends un „Street Food” tirdzniecības vietas, apmeklētāji varēs vērot gan „SUPiādes” paraugdemonstrējumus un karnevālu, gan muzikālās grupas „Bur Mani” uzstāšanos, kā arī strūklaku šovu „Ūdens stāsts mēness gaismā”.

Rīgas svētkos daudzas sporta aktivitātes apvienotas „Pludmales spēlēs”, kurās dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt savas spējas dažādu sporta veidu sacensībās – peldēšanā, skeitbordā, pludmales volejbolā, burāšanā, petanka spēlē, trīscīņā, pludmales futbolā, florbolā, tautas bumbā, krosmintonā, pludmales handbolā, skriešanā, nūjošanā, pludmales tenisā, akvatlonā un sup airēšanā. Lielākoties sacensības notiks Lucavsalas atpūtas parkā, taču būs arī sporta aktivitātes citviet. Burāšana notiks Daugavas akvatorijā, bet florbols, futbols un handbols risināsies Ķīpsalā.

Rīgas svētku laikā iedzīvotājiem tiks piedāvāta iespēja piedalīties vasarai neierasta sporta aktivitātē – slidošanās trakumā „Kurbads 2019”, kas notiks „Kurbads” ledus hallē. Tajā varēs sacensties un par balvām cīnīties šķēršļu joslas slidošanas veiklības sacensībās, ledus golfā un slidošanas stafetē.

Aktīva atpūta tiek garantēta arī pilsētas orientēšanās spēles „Farmācijas leģendām pa pēdām” dalībniekiem. Spēle risināsies Vecrīgā, un tā ir veidota kā pastaigas piedzīvojums, kura laikā jāatrod dažādas vietas un jāatrisina uzdevumi, kas saistīti ar faktiem par farmācijas vēsturi.

Svētku laikā varēs apmeklēt un piedalīties vairākas, jau par tradīciju kļuvušās, sporta aktivitātēs. Laukumā pie Rīgas Kongresu nama risināsies diennakts turnīrs basketbolā „Krastu mačs”, Lucavsalas atpūtas parkā būs starptautiskās suņu adžiliti sacensības „Rīgas kauss 2019”, Daugavā pie Vanšu tilta varēs vērot Rīgas kausa izcīņu burāšanā, bet pilsētas kanālā pie Nacionālās operas ēkas notiks airēšanās svētki „Nāc un airē!”.

Šogad Rīgas svētki veltīti Rīgas leģendām, jo leģendas un vēstures elpa ir tā, kas strāvo Vecrīgas ieliņās, tās senajās celtnēs, brīnumaini atdzīvojoties ikreiz, kad Rīga svin svētkus. Ikviens aicināts piedalīties Rīgas svētku svinībās, kur varēs izzināt pilsētas leģendas, teikas un nostātus, iepazīt galvaspilsētas bagāto vēsturi, baudīt daudzveidīgo kultūras un sporta aktivitāšu programmu.

Svētku programma pieejama mājas lapā: www.rigassvetki.lv, aktualitātēm var sekot līdzi sociālo tīklu kontos: www.twitter.com/rigassvetki, www.facebook.com/RigasSvetki un www.instagram.com/rigas_svetki.

Rīgas svētku dienās, 17. un 18. augustā, sabiedriskais transports būs bez maksas.

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un nodibinājumu „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”. Tos organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu veidotājiem – uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām.

 

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

februāris 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 272829

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli