Atklāta vēstule Latvijas medicīnas nozares pārstāvjiem un darbiniekiem!

Aicinu Latvijas medicīnas nozares pārstāvjus un darbiniekus ne tikai nolaist karogu un iedegt sveci, bet paust savu pilsonisko attieksmi pret pie varas esošo partiju finansējuma palielināšanu. Pie varas esošās partijas ir paudušas savu attieksmi pret saviem vēlētājiem, nodokļu maksātājiem – nepildot likumu un solījumus, bet palielinot sev finansējumu septiņkārtīgi, sākot jau ar 2020.gada 1.janvāri, ignorējot pilsoniskās sabiedrības iebildumus.

Pilsoņu iniciatīva “ATLIKT PARTIJU FINANSĒJUMA PIEAUGUMU LĪDZ NĀKAMĀS - 14. SAEIMAS – IEVĒLĒŠANAI” 31.oktobrī 11 300 Latvijas pilsoņu parakstīta, tika iesniegta Saeimā, bet vēl tikai tiks skatīta Saeimas Mandātu, Ētikas un iesniegumu komisijas sēdē. Bet parakstu vākšana tiek turpināta, un kaut arī likums Saeimā visdrīzāk tiks pieņemts, iniciatīvu sniegsim atkārtoti, lai panāktu likumprojekta “Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā”, kas paredz septiņkārtīgi palielināt politisko partiju finansējumu jau no 2020.gada 1.janvāra, atcelšanu.

Latvijas valdība, sastādot budžetu, nav spējusi izvirzīt, noteikt un atbalstīt Latvijas sabiedrībai svarīgākās jomas, kuras ir valsts un sabiedrības prioritātes, tādējādi radot valstī nestabilu situāciju. Nav pildīti Saeimas pieņemtie likumi, kuri tika izstrādāti arī ņemot vērā Latvijas starptautisko partneru OECD, Eiropas Komisijas, Pasaules Veselības Organizācijas ieteikumus, tomēr Saeimas vairākums šādu budžetu atbalsta. Latvijas valsts varas pārstāvju algas un budžeta portfelis veidojas no iedzīvotāju nodokļiem, bet šobrīd tieši valsts varas pārstāvji ir radījuši valstī krīzi, izrādot savu attieksmi, kas vairumam Latvijas iedzīvotāju liek justies sociāli nedrošiem savā valstī. Valdība un Saeima, tā vietā, lai veidotu dialogu ar sabiedrību un labotu šo situāciju, izmanto veco taktiku, noveļot vainu uz pretvalstiskajiem spēkiem un iepriekšējo valdību. Rodas jautājums, kurš nepilda pašu pieņemtos likumus un rīkojas pretvalstiski?

2020.gada Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē, 2019.gada 7.novembrī Koalīcijas pārstāvis, komisijas vadītājs M.Bondars skaidri parādīja, ka budžeta pieņemšana un apspriešana Saeimā ir vien tehnisks process, kur lēmums ir pieņemts un sabiedriskā apspriešana un sociālo partneru iesaistīšana ir tikai ārējā izkārtne. Dialogs netiek veidots, priekšlikumi netiek ņemti vērā, tā vietā Koalīcijas pārstāvis izrāda necienīgu attieksmi pret biedrības “ProBonoPublico.Latvia” pārstāvi Kristīnu Blumbergu, kas pārstāvēja 11 300 pilsoņu iniciatīvu, kā arī biedrības sagatavotos priekšlikumus pie budžeta pavadošā likumprojekta “Grozījumi politisko partiju finansēšanas likumā”.

Aicinu Latvijas iedzīvotājus apzināties savas tiesības un pienākumus pret savu valsti! Mums nav jāiet ar ieročiem, esošajā situācijā ir daudz citi demokrātiski instrumenti kā aizstāvēt savas, LR Satversmē un likumos ierakstītās tiesības. Mūsu vecvecāki atdeva savas dzīvības par valsts iekārtu, kur politiskā elite kalpotu sabiedrībai, bet šobrīd esam nonākuši pretējā situācijā.

Šonedēļ mēs paceļam valsts karogus, pieminam savus varoņus, svinam valsts dzimšanas svētkus, vēlamies iedegt patriotisma sveci ikvienā mājā un sirdī, bet, lai tas nav tikai mūsu ārišķība un teātris, būsim patrioti ne tikai šajā nedēļā, bet katru dienu, un atbildēsim godīgi sev uz jautājumu, vai es esmu izdarījis visu, lai mana valsts būtu labāka, un vai es apzinos savu atbildību savas zemes Latvijas un savu bērnu, mazbērnu priekšā, atstājot viņiem mantojumā brīvu un demokrātisku Latviju.

Biedrības “Fonds Latvijas Patriots” dibinātājs un pilsoņu inciciatīvas “ATLIKT PARTIJU FINANSĒJUMA PIEAUGUMU LĪDZ NĀKAMĀS - 14. SAEIMAS – IEVĒLĒŠANAI” autors
Jānis Jēkabsons

Biedrība “Fonds Latvijas Patriots”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums