Noskaities zemes nomnieks demontē rotaļu laukumu


Valdeku_iela_15_bernu_laukums_iedzivotaju_talka_iekartosana. public. foto
Piektdienas rītā mūsu, Valdeķu ielas 15.nama iedzīvotāji, konstatēja, ka pagalmā esošajam bērnu rotaļu laukumam ir apkārt žogs. Uz iedzīvotāju lūgumu uzrādīt dokumentus, kas apliecina darbu likumību, nojaukšanas darbos iesaistītās personas nevarēja.

Bērnu laukums pagalmā atrodas vēsturiski jau no padomju laikiem, tas tika izbūvēts kopā ar ēku uz viena zemes gabala. Rotaļlaukuma aprīkojums tehniski tiek klasificēts kā inženierbūve, kas ir saistīta ar Valdeķu ielas 15.namu. 90-tajos gados vispārējā privatizācijas vilnī, notiekot zemes gabalu sadalei, atbildīgās iestādes nepievērsa šim faktam vērību, arī paši iedzīvotāji to nepamanīja, jo ikdienā nekas nemainījās - visus šos gadu desmitus bērni izmantoja ēkai pieguļošo teritoriju un rotaļu laukums šķita pašsaprotams.


Valdeku_iela_15_bernu_laukuma_demontaza public. foto

Šovasar ar Valsts nekustamo īpašumu lēmumu tika nojaukta blakus laukumam esoša garāža, dzēšot tās kadastra numuru, tādejādi paaugstinot zemes gabala nomas maksu. Uz šo faktu otras garāžas īpašnieks, kas ir nomnieks daļai zemes, pēkšņi, izrādot protestu, reaģējis ar ‘uzbrukumu’ bērnu laukumam.

Maza, formāla kļūda dokumentos pirms daudziem gadiem un jautājuma nerisināšana tagad, liek ciest daudzām šeit ilgu laiku dzīvojošām ģimenēm. Visus šos gadus iedzīvotāji ir paši kopuši bērnu rotaļu laukumu. 2013.gadā akcijas “Lielā talka” ietvaros sadarbībā ar biedrību “Pēda”, mājas iemītnieki sakārtoja rotaļu laukumu, padarot to atbilstošu mūsdienām. Bez šī bērnu laukuma tuvākajā apkaimē nav maziem bērniem vietas, kur pavadīt brīvo laiku kopā ar vecākiem.

Foto: https://failiem.lv/u/93jwgvun

Ģirts Spakovics

Valdeķu ielas 15 iedzīvotāju pārstāvis
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums