Edgars Rinkēvičs Latvijā uzņem Ungārijas ārlietu un tirdzniecības lietu ministru Pēteru Sījārto


foto;Ārlietu ministrija
2020. gada 10. janvārī Rīgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Ungārijas ārlietu un tirdzniecības lietu ministru Pēteru Sījārto (Péter Szijjárto), kurš Latvijā bija ieradies īsā darba vizītē. Ministri pārrunāja Latvijas un Ungārijas divpusējās attiecības, drošības politikas un ekonomiskās sadarbības jautājumus, kā arī Eiropas Savienības (ES) un kaimiņu valstu attiecību aktualitātes.

Edgars Rinkēvičs pauda gandarījumu par ciešajām Latvijas un Ungārijas divpusējām attiecībām, īpaši uzsverot abu valstu diplomātisko attiecību dibināšanas simtgadi 2021. gadā. Ārlietu ministrs pateicās Ungārijai par iesaisti NATO kolektīvās aizsardzības pasākumos reģionā un nodomu turpināt piedalīties NATO Gaisa telpas patrulēšanas operācijā Baltijas valstīs.

Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra regulāro sadarbību ES un NATO, atzīmējot, ka “regulāra sadarbība un dialogs daudzpusējos formātos ir svarīgs Latvijas un Ungārijas attiecību izaugsmē”.

E. Rinkēvičs pateicās Ungārijai par lēmumu pievienoties NATO Stratēģiskās Komunikācijas Izcilības centram, uzsverot: “Cīņai pret dezinformāciju ir nepieciešama koordinēta un sistemātiska ilgtermiņa pieeja, jāstiprina ES Stratēģiskās komunikācijas operatīvās grupas, tai skaitā Austrumu, kā arī jāpanāk lielāka sociālo mediju atbildība un caurspīdīgums.”

Amatpersonas apsprieda aktuālos ES darbakārtības jautājumus: tiesiskums, migrācija, daudzgadu budžets, breksits un ES nākotne.

Ungārijas ārlietu un tirdzniecības lietu ministrs P. Sījārto vizītes laikā tikās arī ar Rīgas arhibīskapu metropolītu Zbigņevu Stankeviču, ekonomikas ministru Ralfu Nemiro, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru Jāni Sārtu, kā arī sniedza interviju programmas “Globuss” žurnālistam Ansim Bogustovam.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums