Ārlietu ministrija atbalsta ANO Jauniešu delegātu programmas pirmo konferenci "Jaunieši un ārpolitika"


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 23. novembrī ārlietu ministra padomniece Gunda Reire atklāja ANO Jauniešu delegātu programmas pirmo konferenci "Jaunieši un ārpolitika", kas notika Bauskas Valsts ģimnāzijā. Konferences mērķis – veicināt jauniešu izpratni par ANO dienaskārtības jautājumiem un to ietekmi uz ikdienas dzīvi Latvijā.

Uzrunā G. Reire uzsvēra jauniešu iesaisti ārpolitikas veidošanā, ko atbalsta Ārlietu ministrija un kas ir arī ANO ģenerālsekretāra Antoniu Gutēreša (António Guterres) izvirzīta prioritāte. Sadarbība ar jauniešu nevalstisko organizāciju “Klubs “Māja” - jaunatne vienotai Eiropai” ir bijusi veiksmīga ANO Jauniešu delegātu programmas izveidē. Tās pārstāve Kristiāna Plāte šogad apmeklēja ANO galveno mītni Ņujorkā un piedalījās gan jauniešu programmā, gan Ģenerālās asamblejas augsta līmeņa nedēļas pasākumos Latvijas delegācijas sastāvā.

“Viens no mūsu ārpolitikas īstenošanas instrumentiem ir multilaterālisms. Ar tā palīdzību mēs nodrošinām ārpolitikas galvenos mērķus - stiprinām drošību un sabiedrības izaugsmi un labklājību. Tāpat mums ir balss globālu jautājumu apspriešanā. Lai spēcinātu Latvijas lomu ANO sistēmā, Latvija ir pieteikusi kandidatūru uz ANO Drošības padomes nepastāvīgā locekļa vietu uz termiņu no 2026. gada līdz 2027. gadam un sniedz savu ieguldījumu ANO darbā. Priecājos, ka arī Latvijas jaunieši ir aktīvi ārpolitikas veidotāji un diskusiju dalībnieki. Demokrātijas virzošais spēks ir iesaistīts un aktīvs pilsonis,“ sacīja G. Reire.

Ārlietu ministrija atbalsta jauniešu diskusiju pasākumu norisi, uzklausot jauniešu viedokļus. Tā ir arī partnerorganizācija UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas organizētajā ANO simulācijas spēlē. 2020. gadā ANO svinēs pastāvēšanas 75. gadadienu, tādēļ tiek uzklausītas arī jauniešu idejas par ANO norises pasākumiem Latvijā un ANO aktuālajām tēmām.
 
Konferences laikā jaunieši darbojās sešās darba grupās un diskutēja par globāli aktuāliem tematiem.

Informācijai

ANO Jauniešu delegātu programma ir ANO iniciatīva, lai veicinātu jauniešu līdzdalību savas valsts pārvaldē. ANO jauniešu delegāts ir daļa no savas valsts delegācijas ANO rīkotajos pasākumos. Jaunieša loma valsts delegācijā ir sniegt redzējumu ar jaunatni saistītās jomās, iespēju un prasmju robežās palīdzēt valsts delegācijai, kā arī veidot sadarbību ar citu valstu jauniešu delegātiem. Latvijā šī programma tiek īstenota pirmo reizi.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 2324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums