Ārlietu ministrs sarunā ar Zviedrijas Riksdāga priekšsēdētāju uzsver nepieciešamību vienoties par ES daudzgadu budžetu


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 11. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Zviedrijas parlamenta priekšsēdētāju Andreasu Norlēnu (Andreas Norlén) un deputātiem.

Runājot par prioritātēm Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetā, ārlietu ministrs uzsvēra, ka Kohēzijas politika ir viena no svarīgākajām investīciju politikām, kas nodrošina sociālekonomisko attīstības līmeņa izlīdzināšanos ES. Tāpat svarīgi nodrošināt tiešmaksājumu izlīdzināšanu lauksaimniekiem.

Latvija iestājas par līdzsvaru starp tradicionālo politiku un jauno iniciatīvu finansēšanu, īpaši ņemot vērā budžeta ierobežojumus, ko radīs Apvienotās Karalistes izstāšanas no ES. Ministrs uzsvēra, ka valstīm ir jāatrod kompromiss, lai nerastos pārtraukums investīciju plūsmā, jo tas varētu radīt negatīvas ekonomiskās sekas visā ES.

Ministrs aicināja domāt par kopīgām interesēm –, ņemot vērā klimata pārmaiņu pieaugošo lomu, ir svarīgi domāt par lauku attīstību klimatam draudzīgā veidā, paredzot tam atbilstošu finansējumu. Arī Kohēzijas politika sniegs būtisku ieguldījumu klimata mērķu sasniegšanā.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka Latviju un Zviedriju saista intensīvs un ciešs divpusējais dialogs, kas ir labs pamats sadarbībai reģionālajos un starptautiskajos formātos. Tāpat tika apspriesta drošība reģionā, situācija Ukrainā, Austrumu partnerības tālākās attīstības un Eiropas Savienības paplašināšanās jautājumi.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums