Edgars Rinkēvičs: Trīs jūru iniciatīva ir uzskatāma par labu platformu reģionālas ekonomiskās sadarbības veicināšanai


foto; Ārlietu ministrija
2019. gada 2. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, atklājot ikgadējo Varšavas drošības forumu, raksturoja Trīs jūru iniciatīvu kā labu platformu reģionālas ekonomiskās sadarbības veicināšanai un infrastruktūras savienojumu, energoresursu piegādes un energodrošības uzlabošanai.

Ministrs atzīmēja, ka Trīs jūru iniciatīva ir Eiropas Savienības (ES) integrāciju papildinošs elements, kas stiprina reģiona valstu spējas rast atbilstošus risinājumus mūsdienu izaicinājumiem. Turklāt, pēc ministra domām, iniciatīvai ir svarīga loma transatlantisko saišu stiprināšanā. E. Rinkēvičs norādīja, ka Trīs jūru iniciatīvas īstenotiem projektiem ir jābūt saskaņā gan ar nacionālajām, gan kopējām ES vērtībām, realizējot ilgtspējīgus projektus enerģētikas, digitālajā un transporta jomā, tādējādi nodrošinot ilgtermiņa stratēģisko mērķu īstenošanu.

Varšavas drošības foruma laikā E. Rinkēvičs tikās ar Amerikas Ebreju komitejas (American Jewish Committee) izpilddirektoru Deividu Harisu (David Harris). Sarunā tika apspriesti transatlantiskas sadarbības jautājumi, kā arī ES aktualitātes.

Tāpat ārlietu ministrs piedalījās Varšavas drošības foruma organizētā tematiskajā diskusijā, kurā foruma dalībniekus iepazīstināja ar Latvijas nostāju aktuālos ārpolitikas un drošības politikas jautājumos.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 3031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums