Ārlietu ministrs uzsver ANO mediācijas nozīmi konfliktu skartajās zonās


foto;glavnovosti.com
2019. gada 26. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA) 74. sesijā Ņujorkā piedalījās desmitajā ANO Mediācijas draugu grupas sanāksmē, kas bija veltīta mediācijas jautājumam pasaules konfliktu zonās. Šī gada sanāksmes temats - "Jaunās tehnoloģijas mieram un mediācija kā iekļaujošs instruments".

Uzrunājot klātesošos, ārlietu ministrs pauda Latvijas atbalstu ANO Mediācijas draugu grupas mērķiem turpināt mediācijas popularizēšanu un attīstību nacionālā, reģionālā un starptautiskā mērogā. “Mēs augstu vērtējam Apvienoto Nāciju veiktos mediācijas centienus un pateicamies ANO ģenerālsekretāram par prioritāti konfliktu novēršanā un starpniecībā. Praktiskā līmenī Latvija iesaistās vairākos centienos, kuru mērķis ir veicināt dialogu un novērst vardarbības saasināšanos. Piemēram, Latvija piedalās ar civiliem ekspertiem Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas īpašajā uzraudzības misijā Ukrainā un Eiropas Savienības uzraudzības misijā Gruzijā. Mēs arī sniedzam ieguldījumu ANO misijā Mali,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Ministrs vērsa uzmanību uz jauno tehnoloģiju pieaugošo lomu. Neraugoties uz dezinformācijas un naida runas izplatīšanos visā pasaulē, informācijas un komunikāciju tehnoloģijām vienlaikus ir pozitīva ietekme uz demokrātisko ideju un informācijas izplatību. Tādējādi jaunās informācijas tehnoloģijas un digitālie rīki var kalpot par instrumentu miera veicināšanas un mediācijas pasākumiem.

Informācijai

Šogad augustā Latvija tika uzņemta šajā ANO draugu grupā, kuru vada Somija un Turcija. ANO Mediācijas draugu grupas mērķis - ar mediācijas palīdzību veicināt mierīgu strīdu izšķiršanu, konfliktu novēršanu un risināšanu globālā mērogā, vienlaikus radot atbalstu turpmākai mediācijas attīstībai. Mediācijas grupu veido 51 dalībvalsts un 8 starptautiskas organizācijas, tostarp ANO.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums