Edgars Rinkēvičs: Latvija turpinās atbalstīt Moldovas virzību ceļā uz eirointegrāciju


foto; Ārlietu ministrija
2019. gada 28. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs darba vizītē uzturējās Moldovas galvaspilsētā Kišiņevā un tikās ar Moldovas Republikas prezidentu Igoru Dodonu, jaunievēlēto parlamenta priekšsēdētāju Zinaīdu Grečani, premjerministri Maiju Sandu, kā arī ārlietu un Eiropas integrācijas ministru Nikolaju Popesku, lai ar šīs Austrumu partnerības valsts vadību pārrunātu situācijas attīstību pēc februārī notikušajām parlamenta vēlēšanām un paustu Latvijas atbalstu turpmāko reformu īstenošanai.

Tikšanās laikā ar Moldovas augstākajām amatpersonām E. Rinkēvičs pauda stingru Latvijas atbalstu valsts uzsāktajai virzībai ceļā uz eirointegrāciju, vienlaikus vēršot uzmanību uz nepieciešamību jaunajai valdībai saņemt visas Moldovas sabiedrības atbalstu. “Moldovas demokrātiski ievēlētajām institūcijām ir jāuzņemas atbildība par valsts attīstības pamatvirzieniem, politisko un ekonomisko stabilitāti valstī, likuma varas nodrošināšanu, reformu turpināšanu un ilgtspējīgu valsts attīstību kopumā,” pauda E. Rinkēvičs.

Runājot par Eiropas Savienības (ES) un Moldovas attiecībām, E. Rinkēvičs aicināja pilnībā izmantot ES instrumentu sniegtās iespējas. “Ir svarīgi, lai Eiropas Savienība turpina sadarbību ar Moldovu, īpaši atbalstot nevalstiskās organizācijas un pilsonisko sabiedrību. Mēs turpināsim atbalstīt Austrumu partnerības politiku kā vienu no Eiropas Savienības kopīgās ārpolitikas prioritātēm un stratēģiskas pieejas nepieciešamību Austrumu partnerības politikai pēc 2020. gada. Tādējādi Moldovai ir stingri jāturas pie reformu izpildes procesa un Asociācijas līguma izpildes, jo tikai tā varēsim noturēt Austrumu partnerības politiku augstu Eiropas Savienības prioritāšu dienaskārtībā,” sacīja Latvijas ārlietu ministrs.

Tāpat puses pārrunāja situāciju Piedņestrā. Ministrs pauda Latvijas atbalstu ieilgušā konflikta risināšanā ar miermīlīga dialoga palīdzību, respektējot Moldovas starptautiski atzītās robežas. E. Rinkēvičs uzsvēra, ka pēdējā pusotra gada laikā ir panākts būtisks progress 5+2 sarunu procesā, kurā piedalās Moldovas, Piedņestras, Ukrainas, Krievijas, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas, ES un ASV pārstāvji. Konflikta noregulēšanas jautājumi risināmi šī dialogā, ņemot vērā visu sarunu partneru viedokļus.

Amatpersonas arī pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, kas ir vērtējamas kā labas. Arī ekonomiskajās attiecībās vērojama pozitīva pieauguma tendence. “Latvija sniedz Moldovai atbalstu attīstības sadarbības ietvaros kopš 2005. gada. Lai gan 2018. gadā starpvalstu dialogs ir turpinājies, taču ar mazāku intensitāti. Tādēļ aicinu noturēt Starpvaldību komisijas sēdi Rīgā. Latvija saskata iespējas attīstīt sadarbību transporta sektorā un izvērtēt iespējas tiešā avioreisa atjaunošanai, kā arī veicināt Latvijas un Moldovas valsts dzelzceļa uzņēmumu sadarbību. Moldova ir arī svarīgs noieta tirgus Latvijas farmācijas un pārtikas rūpniecības industrijām. Sadarbībā ar citiem donoriem turpinās investēt Moldovas jaunajos valsts pārvaldes un pilsoniskās sabiedrības profesionāļos,” akcentēja E. Rinkēvičs.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

februāris 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli