Ārlietu ministrijas politiskais direktors Parīzē uzsver transatlantisko attiecību nozīmi ES un Baltijas jūras reģiona...


foto;Ārlietu ministrija
Ārlietu ministrijas politiskais direktors Parīzē uzsver transatlantisko attiecību nozīmi ES un Baltijas jūras reģiona drošībai

2019. gada 28. maijā Parīzē, Francijā, notika Latvijas un Francijas Ārlietu ministriju politisko direktoru konsultācijas. Latvijas delegāciju vadīja valsts sekretāra vietnieks - politiskais direktors Jānis Mažeiks, savukārt Francijas delegāciju – ģenerāldirektors politiku un drošības jautājumos Nikolā Derivjērs (Nicolas de Riviere). Konsultācijās notika viedokļu apmaiņa par drošības un aizsardzības jautājumiem, transatlantiskajām attiecībām, konfliktu Ukrainā, situāciju Tuvajos Austrumos, Magriba un Sāhila reģionos.

Pārrunājot drošības jautājumus, J. Mažeiks norādīja,  ka  Latvija atbalsta ES sadarbības stiprināšanu drošības un aizsardzības jomā: “ES spēju celšana un lielāki dalībvalstu ieguldījumi aizsardzībā stiprina ES rīcībspēju. Visām ES iniciatīvām jābūt papildinošām NATO, kas ir galvenā kolektīvās aizsardzības organizācija Eiropā.” J. Mažeiks pateicās Francijai par tās būtisko ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, regulāri piedaloties gaisa telpas patrulēšanas operācijās un NATO paplašinātās klātbūtnes daudznacionālajā kaujas grupā.

Konsultācijās tika pārrunāti arī jautājumi saistībā ar Krievijas un Ukrainas konfliktu.  J. Mažeiks uzsvēra, ka Krievijas prezidenta dekrēti par vienkāršotu pilsonības iegūšanu Ukrainas iedzīvotājiem ir kārtējais apliecinājums Krievijas agresijai Ukrainā.

Diskusijā par Tuvajiem Austrumiem galvenā uzmanība tika veltīta Irānai. J. Mažeiks norādīja, ka ASV un ES dialogs ir būtisks, lai meklētu risinājumu Irānas agresīvās reģionālās politikas un ballistisko raķešu programmas radītajiem draudiem.

Vizītes laikā J. Mažeiks pārrunāja drošības un aizsardzības jautājumus arī ar Francijas Aizsardzības ministrijas Starptautisko attiecību un stratēģijas direkcijas Eiropas, Ziemeļamerikas un daudzpusējās darbības nodaļas direktoru Olivjē Landūru (Olivier Landour) un tikās ar ASV Vācijas Māršala fonda Parīzes biroja vadītāju Aleksandru Dehūpu-Šeferi (Alexandra de Hoop Scheffer) par transatlantisko attiecību jautājumiem.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums