Ārlietu ministrijas pārstāvis Vašingtonā piedalās konferencē par masu iznīcināšanas ieroču nelegālās aprites ierobežošanu un kontroli

Latvijas Ārlietu ministrijas Drošības politikas departamenta Bruņojuma kontroles nodaļas vadītājs Raimonds Oškalns no 27. līdz 29. maijam piedalās 5.kārtējā Konferencē par masu iznīcināšanas ieroču, to piegādes sistēmu un ar to saistīto materiālu nelegālās aprites ierobežošanu un kontroli Vašingtonā, ASV. Konference veltīta Proliferation Security Initiative (PSI) 5.gadadienai.

Konferences atklāšanas sesijā ar uzrunu uzstājās ASV Prezidenta Džordža Buša padomnieks nacionālās drošības jautājumos Stīvens Hedlijs (Stephen Hadley), kurš savā uzrunā aicināja katru valsti pārdomāt, ko tā var darīt, lai uzlabotu vispārējo drošības situāciju mūsdienu izaicinājumu pilnajā pasaulē. S.Hedlijs arī pateicās visām valstīm, kas devušas savu ieguldījumu iniciatīvas īstenošanā, uzsverot, ka sadarbība balstās uz kopīgu vērtību izpratni.

Konferencē pārstāvētas valstis trīs dienu laikā atskatās uz iniciatīvas sasniegumiem kopš 2003.gada, īpašu uzmanību veltot arvien pieaugošajiem draudiem, ko rada masu iznīcināšanas ieroču nekontrolēta izplatīšana.

Konferences dalībnieki pārrunā starptautisko un reģionālo sadarbību, eksporta jautājumus un informācijas apmaiņas nozīmi starp iniciatīvas dalībvalstu kompetentajām iestādēm.

Arī Latvijas tiesībaizsardzības institūcijas regulāri piedalās iniciatīvas ietvaros notiekošajās starptautiskajās mācībās, tādējādi veidojot kontaktus ar citu valstu atbildīgajiem dienestiem un uzlabojot nacionālās spējas masu iznīcināšanas ieroču neizplatīšanas nodrošināšanā.


PSI ir globāla iniciatīva, kuras izveidošanu ierosināja ASV prezidents Džordžs Bušs 2003. gada 31. maijā, uzstājoties ar runu Krakovā. Par iniciatīvas galveno mērķi tika izvirzīta starpvalstu sadarbības uzlabošana masu iznīcināšanas ieroču, to piegādes sistēmu un ar to saistīto materiālu nelegālās aprites ierobežošanā un kontrolē.

PSI ir nozīmīgs solis ANO Drošības padomes rezolūcijas 1540 īstenošanā, kā arī saskan ar ES Masu iznīcināšanas ieroču neizplatīšanas stratēģiju. PSI ir svarīgs un praktisks instruments, lai spēcinātu un piemērotu starptautiskos mehānismus jaunajiem drošības draudiem.


Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

aprīlis 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi