Pirmo reizi Latvija tiks pārstāvēta starptautiskajā lauksaimniecības izstādē "UzAgro – Expo 2018" Uzbekistānā


Publicitātes foto
No 21.līdz 23.novembrim Uzbekistānā norisināsies starptautiska lauksaimniecības un pārtikas izstāde "UzAgro – Expo 2018". Pirmo reizi šajā izstādē piedalīsies arī uzņēmums no Latvijas - SIA "Eurasia".

“UzAgro – Expo 2018” ir starptautisks lauksaimniecības forums, kas norisinās periodiski, dažādās valstīs un pulcē lielu skaitu lauksaimnieku, lauksaimniecības tehnikas izplatītājus, liellopu tirgotājus, eksportētājus, pārtikas ražotājus un izplatītājus no Vācijas, Spānijas, Turcijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Ķīnas u.c.

Latviju šajā izstādē pārstāvēs SIA “Eurasia”, kas ir viens no lielākajiem Latvijas gaļas un piena liellopu eksportētājiem. Uzņēmuma darbība ir balstīta uz gaļas šķirņu un to krustojumu liellopu, kā arī grūsno piena teļu eksportu no Latvijas, Igaunijas, Dānijas, Čehijas, Vācijas un citām valstīm, nodrošinot produkciju lielākajām nobarošanas un piena pārstrādes fermām, gaļas pārstrādes uzņēmumiem, vairumtirgotājem un ražotājiem Eiropā, Turcijā, Kazahstānā un Tuvajos Austrumos. Uzņēmums jau iepriekš pārstāvējis Latviju “Agro – Ekspo” Turcijā.

“SIA “Eurasia” jau desmit gadus aktīvi darbojas Latvijas un starptautiskajā gaļas un piena liellopu eksporta tirgū. Esam ieguldījuši lielu darbu sadarbības veidošanā ar Uzbekistānu un esam patiesi priecīgi par saņemto uzaicinājumu piedalīties izstādē. Novembrī pārstāvēsim Latviju “UzAgro – Ekspo 2018” Uzbekistānā, kur iekārtosim savu stendu. Dalību izstādē pilnībā finansējam mēs paši. Lai arī tik plašu stendu, ar kādu piedalījāmies Turcijas “Eurasia Agro-Expo” nevarēsim nodrošināt tehnisku iemeslu dēļ, izstādē prezentēsim savu uzņēmumu un Latviju ar veiksmes un panākumu stāstiem, piemēriem un paveiktajiem darbiem.” atzīst uzņēmuma pārstāve Tatjana Žukovska.

SIA “Eurasia” sadarbība ar Uzbekistānu aizsākās 2016. gadā, kad Latvijas Lauksaimniecības ministrs Jānis Dūklavs devās oficiālā vizītē uz Uzbekistānu, lai tiktos ar Uzbekistānas Lauksaimniecības ministru. Šīs vizītes ietvaros uz Uzbekistānu devās arī uzņēmēji no Latvijas, tajā skaitā SIA “Eurasia” pārstāvji.

Šī gada februārī, abu valstu amatpersonas tikās te pat Latvijā, lai parakstītu sadarbības memorandu. Uzbekistānas Republikas Fergānas apgabala gubernators Šuhrats Ganijevs parakstīja sadarbības memorandu ar Latviju, kuru pārstāv SIA “Eurasia”, par dzīvnieku piegādi no visas Eiropas Savienības uz trīs gadiem. “Tieši SIA “Eurasia” plašā uzņēmējdarbība visā Eiropas Savienības teritorijā veicinājusi šo sadarbību. Esam eksportējuši ļoti lielu skaitu piena šķirnes grūsnās teles un citus liellopus no Dānijas, Francijas, Vācijas, Austrijas, Spānijas, Ungārijas, Čehijas, Slovēnijas, Igaunijas un Latvijas uz Turciju, Gruziju, Kazahstānu u.c valstīm. Mūsu zināšanas un pieredze attiecībā uz dzīvniekiem, gan to adaptāciju kardināli pretējos apstākļos, kā piemēram tas ir Latvijas un Uzbekistānas gadījumā, arī bija nozīmīgs faktors memoranda parakstīšanai tieši ar mums. “ stāsta T. Žukovska.

Jau šī gada martā SIA “Eurasia”, sadarbībā ar Uzbekistānas Republikas vēstniecību Latvijā, organizēja nākamo abu valstu pārstāvju tikšanos piecu dienu garumā. Tikšanās mērķis bija veidot sadarbību ar Latviju ne tikai uzņēmējdarbības, bet arī izglītības jomā. Delegācijas dienas kārtībā bija iekļauti gan semināri, gan tikšanās ar uzņēmējiem, lauksaimniekiem un izglītības pārstāvjiem Latvijā. Dalībnieki tikās ar veterinārās medicīnas jomas speciālistiem, tajā skaitā vairumtirdzniecības uzņēmuma SIA “Vetmed” pārstāvjiem, apmeklēja AS “Siguldas ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas staciju” un viesojās vairākās lielsaimniecībās. Nozīmīgs bija Latvijas Lauksaimniecības universitātes un tās fakultāšu apmeklējums, kā arī mācību-pētījumu saimniecības “Agrofirma Tērvete” apmeklējums un sarunas par potenciālajām iespējām izglītībā un sasniegumiem lauksaimniecības zinātnēs. “Šīs vizītes organizēšanā esam ieguldījuši ne mazums darba un esam gandarīti par padarīto.” piebilst T. Žukovska.

No 10. līdz 13.oktobrim, SIA “Eurasia” pārstāvji dosies uz Gruziju, Adžārijas Autonomās Republikas Lauksaimniecības ministrijas organizēto investīciju forumu. Brauciena laikā SIA “Eurasia” pārstāvjiem paredzēta tikšanās ar Gruzijas un Adžārijas Autonomās Republikas Lauksaimniecības ministriem, lai pārrunātu piena liellopu eksporta iespējas no Eiropas Savienības uz Gruziju. Būs iespēja komunicēt ar vietējiem lauksaimniekiem un uzņēmējiem, tirdzniecības un loģistikas pārstāvjiem, importētājiem no dažādām valstīm.

SIA “Eurasia” dibināts 2009.gadā un ir viens no lielākajiem Latvijas gaļas un piena liellopu eksportētājiem. Uzņēmums ir strauji attīstījies un audzis, nodrošinot stabilu vietu gaļas liellopu eksporta nozarē Latvijā un Baltijas valstīs. Tā darbība ir balstīta uz gaļas šķirņu un to krustojumu liellopu eksportu no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Čehijas uz Eiropu, Turciju, Kazahstānu un Tuvajiem Austrumiem.

SIA “EURASIA”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums