Latvijas ES fondu projekti – spilgti pozitīvie piemēri citām dalībvalstīm

Šī gada 13. un 14. jūnijā Eiropas Savienības Struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondu) Uzraudzības komitejas, tai skaitā Eiropas Komisijas Reģionālās un Urbānās politikas ģenerāldirektorāta (DG REGIO) un Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta (DG EMPL), pārstāvji apmeklēs klātienē dažus no Latvijas spilgtajiem ES fondu projektiem. Vizītes mērķis ir praksē iepazīties ar projektu sasniegumiem un nepastarpināti uzklausīt to īstenotāju pieredzes stāstus un ieguvumus no Kohēzijas politikas investīcijām Latvijā.

Latvijā ir ārkārtīgi daudz lielisku ES fondu projektu, kas ir veicinājuši valsts tautsaimniecības un sabiedrības attīstību, un nodrošinājuši gan ik dienu redzamus rezultātus infrastruktūrā, gan radījuši uzņēmumu produktus, kas iedvesmo ne vien Latvijas, bet arī citu valstu iedzīvotājus. Tāpat ES fondu atbalsts ļāvis ieviest tādus sociālos pakalpojumus, bez kuriem daudziem sabiedrības locekļiem dzīves kvalitāte būtu nesalīdzināmi sliktāka. Šīs projektu vizītes ir iespēja parādīt spilgtu projektu “augļus” darbībā. Latvijas ES fondu īstenotāju ieguldījums un sasniegumi vēlreiz apliecina Latvijas nopietno pieeju mērķtiecīgā ES fondu ieguldīšanā un nepieciešamību Kohēzijas politikas investīcijām arī nākotnē,” norāda Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks ES fondu jautājumos Armands Eberhards.

ES fondu Uzraudzības komiteja apmeklēs finanšu institūciju ALTUM, lai uzzinātu aktualitātes finanšu instrumentu atbalstā uzņēmējdarbībai, daudzīvokļu māju siltināšanai, kā arī ALTUM un Labklājības ministrijas jauno pieredzi Eiropas Sociālā fonda atbalsta sniegšanai sociālajai uzņēmējdarbībai. Tāpat būs iespēja iepazīties ar SIA “Sonarworks”, kas ar ES līdzfinansētu finanšu instrumentu atbalstu ir radījusi unikālu mūzikas skaņas uzlabošanas programmatūru, kura ieviesta tūkstošos ierakstu studiju visā pasaulē. Savus sasniegumus demonstrēs SIA “Vendon” – kafijas un tirdzniecības mašīnu attālinātas vadības un uzraudzības sistēmu, kas ļauj sekot iekārtu darbībai, vai tās spēj pārdot produktus, un diagnosticēt, kas ir salūzis un kad tās ir nepieciešams uzpildīt ar jauniem produktiem, izstrādāju. Vizītes ietvaros tiks apmeklēti šie un vēl daudzi citi spilgti ES fondu projekti.

Pilnu ziņu skatīt ES fondu mājaslapā: http://www.esfondi.lv/jaunumi/latvijas-es-fondu-projekti--spilgti-pozitivie-piemeri-citam-dalibvalstim.

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums