Latvijas Mūzikas akadēmijas Jauktais koris koncertēs Rostokā


foto;jvlma.lv
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Jauktais koris diriģenta Jāņa Ozola vadībā no 10. līdz 12. maijam koncertēs Rīgas sadraudzības pilsētā Rostokā, Vācijā. Kora koncerti iekļauti Hanzas pilsētas Rostokas 800 gadu jubilejas svinību programmā.

10. maijā koris sniegs koncertu Rostokas Universitātes baznīcā kopā ar Rostokas Mūzikas un teātra augstskolas kamerkori Vocalisti Rostochienses, kura mākslinieciskā vadītāja ir diriģente Dagmar Gatz /Dagmāra Gaca/, 11. maijā abi kori kopā uzstāsies Šverīnes Domā, bet 12. maijā JVLMA Jauktais koris sniegs koncertu Rostokas Mūzikas un teātra augstskolas galvenajā koncertzālē Katharinensaal.

Doma par kopīgiem koncertiem un pieredzes apmaiņu abu koru vadītājiem radusies pagājušā gada pavasarī, un tagad, ar Rīgas domes, Meklenburgas-Priekšpomerānijas augstskolu kontaktbiroja, Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta un Vācijas Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu, JVLMA Jauktajam korim ir lieliska iespēja iepazīstināt Rostokas un Šverīnes pilsētas iedzīvotājus un viesus ar krāsainu jaunāko laiku latviešu komponistu kora mūzikas programmu – Jura Karlsona, Riharda Dubras, Lauras Jēkabsones, Riharda Zaļupes, Selgas Mences, Ērika Ešenvalda, Jēkaba Graubiņa, Andra Sējāna un citu komponistu darbiem, kā arī pašiem tuvāk iepazīt vācu komponistu kormūziku.

Sadarbības projekta ietvaros šīgada maija beigās Rostokas Mūzikas un teātra augstskolas kamerkoris Vocalisti Rostochienses viesosies Latvijā un koncertēs Rīgas Sv. Pestītāja anglikāņu baznīca un Jūrmalas Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

JVLMA jauktais koris ir viens no tradīcijām bagātākajiem mākslinieciskajiem kolektīviem Latvijā, dibināts 1945. gadā, vien pāris gadus pēc VAK Latvija. Koris bieži koncertē gan Latvijā, gan ārvalstīs, sniedzot klausītājiem iespēju baudīt dažādu laikmetu, stilu un žanru kora mūziku. Kora māksliniecisko vadību pēdējās desmitgadēs uzņēmušies Juris Kļaviņš, Romāns Vanags, Ints Teterovskis, Mārtiņš Klišāns, Māris Sirmais. Kopš 2017. gada JVLMA Jauktā kora mākslinieciskais vadītājs ir Jānis Ozols. Ar JVLMA Jaukto kori strādājuši tādi pasaulē atzīti mūzikas speciālisti kā Eeric Van Nevel, Stojan Kuret, Per Burin, Joss Van Veldhoven, Jörg-Peter Weigle un Stephen Layton. Kora repertuārs ietver arī lielas formas vokāli simfoniskos darbus, ko koris atskaņ kopā ar JVLMA Simfonisko orķestri.

Jana Lāce, JVLMA Koncertdaļas vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums