ES un Austrumu partnerības valstu eksperti par mazo un vidējo uzņēmumu attīstību tikās Minskā


Minsk.
III Baltkrievijas uzņēmējdarbības nedēļas ietvaros 2018. gada 2. martā Republikas uzņēmējdarbības konfederācija (Baltkrievija) kopā ar Austrumu partnerības valstu PPD-Network fondu organizēja apaļā galda diskusiju ar ES un Austrumu partnerības valstu nevalstiskām organizācijām (NVO), kas atbalsta mazos un vidējos uzņēmumus (MVU).

PPD-Network ir publiska un privāta dialoga (PPD) tīkls, kas apvieno Austrumu partnerības un ES valstu NVO un ekspertus dažādās jomās - investīcijas un uzņēmējdarbības vide, piekļuve finansēm, tirgus pieejamība, inovācijas un prasmes, nodokļi un muita. PPD-Network sniedz nevalstiskām organizācijām atbalstu starptautisku donoru un ES finansējuma piesaistē projektu īstenošanai. PPD-Network nopietns sasniegums ir starptautiska konsorcija izveide, kas apvieno NVO pārstāvjus no Austrumu partnerības valstīm, kas atbalsta MVU, un Austrumu partnerības valstu zinātnieku un ekspertu tīklu, lai efektīvi sadarbotos ar Austrumu partnerības valstu un Eiropas Savienības biznesa kopienu, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi un veicinātu efektīvu MVU attīstību. Dalība PPD-Network dod iespēju ES nevalstiskām organizācijām piedalīties starptautiskos MVU attīstības projektos un apgūt Austrumu valstu pozitīvo pieredzi publiskās un privātās partnerības, ka arī publiskā un privātā dialoga veicināšanā.


Minsk

Apaļā galda diskusijas mērķis bija attīstīt un veicināt biznesa asociāciju dalību publiskā un privātā dialogā. Apaļa galda diskusijā piedalījās vairāki NVO, MVU un valdību pārstāvji - Baltkrievijas Republikas Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības departaments, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, Baltkrievijas Muitas pārstāvju asociācija, Gruzijas Eiropas Biznesa asociācija, Baltkrievijas Biznesa konsultācijas MVU asociācija, Gruzijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera u.c.

Biznesa asociāciju, MVU un valdību pārstāvji apsprieda esošo Austrumu partnerības valstu (Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Gruzija, Moldova, Ukraina) pieredzi, biznesa asociāciju spējas un prasmes iesaistīties dialogā un kritērijus, lai novērtētu to efektivitāti. Sanāksmes laikā Viļņas Tirdzniecības, rūpniecības un amatniecības kameras pārstāvis un Ukrainas Amatniecības kameras pārstāvis parakstīja sadarbības memorandu ar Baltkrievijas Republikas uzņēmējdarbības konfederāciju.


Minsk_Jesilevska

No Latvijas šajā pasākumā piedalījās biedrības Eirointegrācija un ekonomiskā attīstība valdes priekšsēdētāja Svetlana Jesiļevska. S. Jesiļevska dalījās pieredzē par Latvijas publiskā un privātā dialoga norisi, norādot kā labas prakses piemēru Latvijā NVO un Ministru kabineta sadarbības memorandu, kas ir izstrādāts ar mērķi sekmēt efektīvas un sabiedrības interesēm atbilstošas valsts pārvaldes darbību, nodrošinot pilsoniskās sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos.

Azerbaidžānas Sociāli stratēģiskās izpētes un analītisko meklējumu centra prezidents dalījās pieredzē par publiskās un privātās partnerības sasniegumiem Azerbaidžānā un atzīmēja, ka "viens no svarīgākajiem publiskās un privātās partnerības virzieniem Azerbaidžānā ir elektroenerģijas nozare. Par veiksmīgu publiskās un privātās partnerības piemēru var uzskatīt Azerbaidžānas investīciju uzņēmuma izveidi, kuras līdzdalības ietvaros notiek kuģu būvētavas celtniecība, cementa rūpnīcas rekonstrukcija un citu svarīgu ekonomiskās diversifikācijas projektu īstenošana. Kā pozitīvu pieredzi, atbalstot publisko un privāto dialogu Azerbaidžānā, var atzīmēt Stratēģisko ceļvedi patēriņa preču ražošanai mazo un vidējo uzņēmumu līmenī un juridiskās personas ABAD izveidi, kas nodrošina ātru atbalstu ģimenes uzņēmumam."

Ukrainas Amatniecības kameras pārstāvis atzīmēja starptautiskā konsorcija un PPD-Network būtisku atbalstu semināru, izstāžu un citu pasākumu rīkošanā Ukrainas amatniekiem.

Baltkrievijas Nacionālās Zinātņu akadēmijas Mājokļu un komunālo pakalpojumu institūta pārstāvis uzsvēra to, ka “Baltkrievija būvniecības gaitā virzās uz Eiropas standartiem, līdz ar to, Baltkrievijai ir svarīgi apzināt ES pieredzi publiskā un privātā sektora partnerības īstenošanā alternatīvās enerģijas un enerģijas taupīšanas jomās. Iniciatīva nāk no valdības, un privātais bizness vienbalsīgi to atbalstīja. Kā izaicinājums tiek izskatīta iespēja izveidot energoefektīvas mājas Baltkrievijā.”

Apaļā galda dalībnieki uzsvēra, ka dialoga starp valdību un uzņēmējdarbību iniciēšanai jāpiedalās arī neitrāliem dalībniekiem – starptautiskiem donoriem un vietējām NVO. Šāda sadarbība reizēm var novest pie veiksmīga dialoga un savstarpējas uzticības veidošanas. Bet visos gadījumos uzņēmējdarbības pārstāvjiem vajadzētu būt neatkarīgai un aktīvai dialoga pusei.

Sanāksmes dalībnieki vienojās arī par PPD-Network (publiska un privāta dialoga (PPD) tīkls) nākotnes plāniem: izveidot kopēju starptautisku projektu ideju banku, pilnveidot iekšēju sadarbību un komunikāciju PPD tīkla ietvaros, ka arī piesaistīt ekspertus un NVO no ES valstīm. Plašāka informācija par PPD-Network aktivitātēm un pasākumiem ir pieejama http://ppd-network.org/en/.

Biedrības Eirointegrācija un ekonomiskā attīstība preses dienests
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

janvāris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli