M. Kučinskis: tikai strādājot kopā, spēsim risināt globāla rakstura izaicinājumus


foto;Valsts kanceleja
Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 25.janvārī, Davosā tikās ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretāru Anhelu Guriju.

Tikšanās laikā A. Gurija tika informēts, ka OECD Ekonomikas pārskatā par Latviju aktualizētie jautājumi ir Latvijas politiskās debates centrā: Runa ir par tādām jomām kā produktivitāte, pieeja veselības pakalpojumiem, kā arī izglītības reforma.

Šogad sadarbībā ar OECD tiek veikti vairāki izvērtējumi Latvijai nozīmīgās jomās: tieslietu sistēmas (komerctiesību) pakalpojumu kvalitātes izvērtējums, Latvijas pensiju sistēmas izvērtējums, kā arī pētījums par “Iedzīvotāju iekļaušanu darba tirgū”. Latvija plāno iesaistīties arī OECD pētījumu ciklā par pieaugušo prasmēm (PIACC).

Sarunas laikā tika apspriesta arī šogad gaidāmā OECD Ministru konference, kurā Latvijai uzticēti vice-priekšsēdētājas valsts pienākumi. M. Kučinskis apstiprināja, ka ieradīsies uz šo konferenci, norādot, ka savu dalību ministru konferencē. Kā vienojāmies Rīgā, šī būs arī iespēja OECD ietvaros prezentēt Latvijas reformu pieredzi. “Mēs atbalstām izvēlēto sanāksmes tēmu par multilaterālismu. Tikai strādājot kopā, spēsim risināt globāla rakstura izaicinājumus. OECD ir laba platforma, kur to darīt,” tā M. Kučinskis.

OECD Ministru sanāksmes prezidentvalsts būs Francija, bet otra vice-priekšsēdētāja valsts – Jaunzēlande.

Ministru prezidenta un OECD ģenerālsekretāra tikšanās notika Pasaules ekonomikas foruma Davosā ietvaros.

Valsts kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

februāris 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli