Rīgas brīvostas pārvalde pārstāvēja Latviju Baltkrievijas starptautiskās transporta nedēļas pasākumos


В Минске ...foto;nedelya-ua.com
Aizvadītajā nedēļā Rīgas brīvostas pārvalde kopā ar ostas uzņēmumiem un citiem loģistikas nozares dalībniekiem pārstāvēja Latviju Baltkrievijas starptautiskās transporta nedēļas pasākumos Minskā. Tās ietvaros jau 13. reizi norisinās arī izstāde "Transports un loģistika", kurā šogad piedalījās vairāk nekā 20 transporta un loģistikas kompānijas no Latvijas.

Jau ilgāku laiku Latvijas transporta un loģistikas uzņēmumi starptautiskajos nozares forumos startē ar kopīgu zīmolu “VIA Latvia”- vienots Latvijas tranzīta koridorā iesaistīto uzņēmumu piedāvājums nodrošināt efektīvu kravu tranzīta plūsmu starp Baltkrieviju un Latviju paver plašākas iespējas pārliecināt Baltkrievijas pusi par Latvijas kravu koridora izdevīgumu un tādējādi uzvarēt sīvās konkurences cīņā ar kaimiņiem.

Latvijas loģistikas sektoram Baltkrievija vienmēr bijusi svarīgs sadarbības partneris. Pašreiz aptuveni trešā daļa no tranzīta kravām, kas tiek pārvadāta pa Latvijas dzelzceļu uz mūsu valsts ostām, nāk no Baltkrievijas.

“Baltkrievijas tirgus Latvijas loģistikas uzņēmumiem ir sarežģīts. Klaipēdas osta, kas gluži vienkārši atrodas tuvāk Baltkrievijai, rada mums ļoti sīvu konkurenci un atņem klientus. Bet tieši tāpēc mēs esam šeit, Minskā, lai parādītu mūsu priekšrocības un stiprās puses,” skaidro Rīgas ostas uzņēmuma “Rīgas centrālais termināls” valdes priekšsēdētājs Valdis Andersons.

Savukārt Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš uzskata: “Rīgas ostai Baltkrievijas tirgū ir skaidri nosprausti mērķi, un šobrīd ir laba iespēja konkurēt par Baltkrievijas kravu piesaisti. Turklāt, raugoties no Latvijas loģistikas sektora viedokļa, veiksmīga sadarbība ar Baltkrieviju nozīmē piekļuvi daudz plašākam tirgum - NVS tirdzniecības telpai un visam Eirāzijas kravu koridoram”.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 2425
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums