E. Rinkēvičs: Latvija ir gatava rehabilitācijā uzņemt no Krievijas atbrīvotos Ukrainas politieslodzītos un jūrniekus


foto; Ārlietu ministrija
7. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālās vizītes Ukrainā laikā tikās ar parlamenta priekšsēdētāju Dmitro Razumkovu (Dmytro Razumkov), premjerministru Oleksiju Gončaruku (Oleksiy Honcharuk) un ārlietu ministru Vadimu Pristaiko (Vadym Prystaiko).

Tiekoties ar minētajām Ukrainas amatpersonām, puses pauda gandarījumu par abu valstu draudzīgajām attiecībām, aktīvu starpvalstu dialogu un ekonomisko sadarbību. E. Rinkēvičs atkārtoti apliecināja Latvijas atbalstu Ukrainas teritoriālai integritātei un suverenitātei, kā arī tās eiroatlantiskās integrācijas centieniem. Tāpat ārlietu ministrs pauda gatavību turpināt sniegt Ukrainai politisko un praktisko atbalstu reformu īstenošanā, kā arī humanitāro un medicīnisko palīdzību Krievijas un Ukrainas konfliktā cietušajiem. E. Rinkēvičs paziņoja par gatavību Latvijā rehabilitācijā uzņemt šī gada 7. septembrī no Krievijas atbrīvotos ukraiņus.

Tāpat ar amatpersonām tika pārrunāts Krievijas – Ukrainas konflikts un tā risinājumi. Latvija atkārtoti apliecināja atbalstu Minskas vienošanos izpildei. E. Rinkēvičs atzīmēja, ka Eiropas Savienības sankcijām pret Krieviju jāpaliek spēkā līdz pilnīgai Minskas vienošanos īstenošanai.

Ukrainas puse pateicās par Latvijas sniegto atbalstu gan divpusēji, gan starptautiskajās organizācijās, atsevišķi izceļot Latvijā īstenot konfliktā cietušo Ukrainas karavīru rehabilitāciju.

Ar parlamenta priekšsēdētāju D. Razumkovu un ārlietu ministru V. Pristaiko tika pārrunāta sadarbība Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) ietvaros pēc tam, kad Krievijai tika atjaunotas balsstiesības. Ukrainas puse izteica pateicību par Latvijas delegācijas solidarizēšanos ar Ukrainu EPPA rudens sesijā. Puses vienojās arī turpmāk cieši sadarboties Krievijas jautājumā, paturot to Eiropas Padomes darba kārtībā.

Tiekoties ar premjerministru O. Gončaruku, puses atzīmēja labo ekonomisko sadarbību. Vienlaikus Latvijas puse aicināja Ukrainas pusi aktīvāk īstenot tās apņemšanās Ukrainas uzņēmējdarbības vides sakārtošanai, īpaši tieslietu un korupcijas apkarošanas jomā.

Vizītes ietvaros Latvijas ārlietu ministrs kopā ar Ukrainas kolēģi Kijevas centrā svinīgi atklāja Latvijas skvēru.


foto; Ārlietu ministrija


foto; Ārlietu ministrija


foto;

8. oktobrī ārlietu ministrs uzturēsies reģionālajā vizītē Zaporižjā. Tās laikā E. Rinkēvičs atklās Latvijas goda konsulātu un tiksies ar reģiona amatpersonām. Par Latvijas goda konsulu Zaporižjas apgabalā ir iecelts Jurijs Pidgornijs (Iurii Pidgornyi). Latvija paplašina goda konsulu tīklu Ukrainā ar mērķi attīstīt ekonomisko un reģionālo sadarbību, kā arī veicina savstarpējos kontaktus. Patlaban Latvijai Ukrainā ir pieci goda konsulāti – Čerņihivā, Dnipro, Ļvovā, Odesā un Zaporižjā.

 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums