Latvijas un Kanādas ārlietu ministri atklāj XV Latviešu Dziesmu un Deju svētkus Kanādā


foto; Ārlietu ministrija
2019. gada 4. jūlijā Kanādas pilsētā Toronto Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Kanādas ārlietu ministri Kristiju Frīlandi (Chrystia Freeland) atklāja XV Latviešu Dziesmu un Deju svētkus Kanādā, kuros vienkopus, no visas pasaules un Latvijas, pulcējās vairāk nekā 2000 koristu un dejotāju.

“Dziesma jau no senatnes katram latvietim ir bijusi līdzās, gan priekos, gan bēdās. Ar dziesmu esam dibinājuši savu valsti un ar Dziesmoto revolūciju savu valsti arī atguvām. Dziesmu un deju svētki ir mūsu valsts un kultūras identitāte, kas apliecina seno un bagāto Latvijas kultūras mantojumu, tās skaistumu. Man ir īpašs prieks, ka šodien ar mums kopā ir Kanādas ārlietu ministre Kristija Frīlande. Tas ir vēl viens apliecinājums ciešajām un draudzīgajām saitēm, kas pastāv starp mūsu valstīm. Vēlos arī pateikties par Kanādas nozīmīgo ieguldījumu Latvijas un mūsu reģiona drošības stiprināšanā, jo Kanādas karavīri kopā ar citiem NATO sabiedrotajiem pilda nozīmīgu misiju Latvijā. Tāpat vēlos pateikties ikvienam XV Latviešu Dziesmu un Deju svētku Kanādā dalībniekam un veidotājam, jo īpaši, šo Dziesmu svētku Rīcības komitejai,” svētku atklāšanā sacīja Latvijas ārlietu ministrs.

Dziesmu un Deju svētku laikā ārlietu ministrs tikās ar latviešu organizācijām Kanādā un pasaulē, kā arī Latvijas goda konsuliem Kanādā, tostarp Latviešu Nacionālās Apvienības Kanādā prezidentu Andri Ķesteri, Latviešu Nacionālās Jaunatnes Apvienības Kanādā priekšsēdi Emīlu Matīsu, Daugavas Vanagu Kanādā pārstāvjiem, Pasaules Brīvo Latviešu Apvienības prezidenti Kristīni Saulīti, Latvijas goda konsulu Kvebekā Robertu Klaiši un Latvijas goda konsulu Dienvidontārio Kārli Kristiānu Vasarāju (Karlis Christian Vasarais).

Informācijai

Pateicoties latviešu kopienas Kanādā pārstāvju neatlaidīgam darbam, kā arī Kanādas valdības atbalstam, latviešu kopiena spēja pastāvēt un saglabāt latviskumu okupācijas gados, veidojot latviešu kopienas, latviešu centrus, dibinot skolas. Latviešu kopienas pārstāvji Kanādā snieguši būtisku atbalstu Latvijai ceļā uz neatkarības atgūšanu. Pēdējā desmitgadē darba meklējumos Kanādā ir ieradušies arī Latvijas valstspiederīgie, kas gan aktīvi iesaistās diasporas aktivitātēs, gan veido jaunas organizācijas. Kopumā Kanādā dzīvo ap 20 000 – 25 000 Latvijas valstspiederīgo un kanādiešu ar latvisku izcelsmi, kas vēl apzinās savu saikni ar izcelsmes zemi. Galvenie diasporas centri Kanādā atrodas Toronto, Otavā, Hamiltonā (Ontārio province), Monreālā (Kvebekas province), Edmontonā un Kalgarijā (Albertas province), Vankūverā un Kelovnā (Britu Kolumbijas province), kā arī Halifaksā (Jaunskotijas province).

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums