Latviju starptautiskajā konkursā Creative Business Cup 2019 Kopenhāgenā pārstāvēs jaunuzņēmums BABBIT


public. foto
Piektdien, 17.maijā, starptautiskā konkursa Creative Business Cup 2019 (CBC) nacionālajā fināla atlasē uzvaru guva inovatīvas mūzikas atskaņošanas iekārtas autori BABBIT. Uzņēmums pārstāvēs Latviju Kopenhāgenā, vairāk nekā 50 pasaules radošāko start-up uzņēmumu konkurencē. Cīņa notiks gan par pasaulē radošākā start-up uzņēmuma titulu un galveno naudas balvu 7000 EUR apmērā, gan arī par starptautisko investoru uzmanību.

“Lai noteiktu spēcīgāko pretendentu pasaules finālam, nacionālās atlases žūrija jaunuzņēmēju sniegumu idejas pārdošanā vērtēja, liekot punktus piecās kategorijās – tirgus potenciāls, radošums, komanda, risku analīze un unikalitāte. Šodien noskaidrotajam uzvarētājam tagad priekšā nākamās sacensības. Pirmās – jūnija sākumā Baltijas reģiona konkursā Helsinkos, bet jūlijā – pasaules finālsacensības Kopenhāgenā. Turklāt dubults prieks – BABBIT ir viens no septiņiem Radošo industriju inkubatora šī gada pavasarī uzņemtajiem dalībniekiem,” uzver Karine Kalniņa, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatora vadītāja, vēlot izturību un veiksmi.

Kā Helsinkos, tā arī Kopenhāgenā notiks ne tikai sacensības, bet arī meistarklases, lai vēl labāk sagatavotos savas biznesa idejas prezentēšanai un pārdošanai jau starptautiskajā tirgū.


public. foto

Nacionālā uzvarētājuzņēmuma BABBIT biznesa ideja ir inovatīva mūzikas atskaņošanas iekārta, kas radīta, lai arī paši mazākie ģimenē varētu lietot Spotify. Bērni patstāvīgi atskaņo mūziku, novietojot rotaļlietas uz iekārtas. Mūzikas izlases bērniem veidojuši četri nozares profesionāļi – Ingus Ulmanis, Egons Reiters, Andris Sējāns un Kaspars Zaviļeiskis. Plašāka informācija: bit.ly/2JrkOPh.

2.vietu ieguva jaunuzņēmums TOOCHE. Tā biznesa ideja ir unikāli, funkcionāli un ērti rokām darināti apavi no tādiem ilgtspējīgiem materiāliem kā ananasu lapu ādas un filcētas vilnas. Plašāka informācija: www.tooche.me.

Bet 3. vietā ierindojās YoPlayDo ar platformu futbola akadēmijām un treneriem spēlētāju datu un statistikas uzskaitei. Programma ir kā pilnvērtīgs, kvalitatīvs trenera asistents. Balstoties uz datu vēsturi iesaistītajām pusēm, tostarp arī vecākiem, ir iespēja novērtēt spēlētāju progresu un attīstības līmeni. Latvijā tā šobrīd pieejama bez maksas. Plašāka informācija: https://yoplaydo.com/lv/about.

Uz starptautiskā konkursa finālu Kopenhāgenā līdzi dosies arī 2. un 3. vietas ieguvēji, kuriem tā būs lieliska iespēja sadarbības meklējumiem.

CBC konkursa nacionālajā finālā vērtēja starptautiska žūrija: LIAA Biznesa inkubatoru nodaļas vadītāja Laura Očagova, Dānijas Kultūras institūta Latvijā vadītājs Simons Drevsens Holmbergs (Simon Drewsen Holmberg), start-up eksperte Heidi Sveina (Heidi Svane) no Dānijas, dizaina biroja H2E vadošā dizainere Ingūna Elere, pagājušā gada CBC Latvijas uzvarētājuzņēmuma Gamechanger Audio līdzdibinātājs Didzis Dubovskis un Toms Rusovs no Solfegio, kas otro vietu CBC nacionālajā finālā ieguva 2017. gadā.

Creative Business Cup ir globāla iniciatīva, kuras misija ir uzņēmējdarbības un inovāciju stiprināšana. Ikgadējā konkursa mērķis ir atbalstīt radošas idejas un veicināt inovāciju attīstību, palīdzot jaunuzņēmumiem no dažādām pasaules valstīm satikties ar investoriem un potenciālajiem sadarbības partneriem, sasniegt globālo tirgu, rast jaunus kontaktus, kā arī piesaistīt papildu finansējumu sava biznesa tālākās izaugsmes veicināšanai.

Pērn starptautiskajā konkursā sevi pieteica vairāk nekā 5000 jaunuzņēmumu no 60 pasaules valstīm, pārstāvot tādas radošās nozares kā mūziku, arhitektūru, modi, tehnoloģijas, kino, medijus u. c. Bet par balvām un radošākā jaunuzņēmēja pasaulē titulu cīnījās 49 uzņēmumi, un sīvajā konkurencē Latvijas uzņēmums Gamechanger Audio ieguva 2. vietu.

Plašāka informācija konkursa tīmekļvietnē: www.creativebusinesscup.com un www.liaa.gov.lv.

Creative Business Cup konkursa atlasi jau sesto gadu Latvijā organizē LIAA Radošo industriju inkubators. Konkursa partneri ir Kultūras ministrija, Dānijas Kultūras institūts, ziņu portāls DELFI, Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centrs. Līdz šim CBC konkursā Latviju pārstāvējuši zīmoli Vividly, Connection Codes, Anatomy Next, GIGI Bloks un Gamechanger Audio.

 

Nords Porter Novelli
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums