Sākums Aktualitātes Parlamentārā sekretāre piedalīsies Latvijas izcelsmes studentu un pētnieku Apvienotajā Karalistē


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 27. aprīlī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies Latvijas izcelsmes studentu un pētnieku Apvienotajā Karalistē asociācijas (ALSRUK) konferencē Londonā, Apvienotajā Karalistē. Parlamentārā sekretāre pasākumā uzstāsies ar atklāšanas uzrunu.

Konferences mērķis ir pulcēt Latvijas izcelsmes studentus un pētniekus Lielbritānijā un veicināt zināšanu pārnesi un mobilitāti, veidojot savstarpēju sadarbību, kā arī sadarbību ar Latvijas valsts un akadēmiskajām institūcijām. ALSRUK konference notiks otro gadu, un tā tiek organizēta ar Ārlietu ministrijas atbalstu.

Ar uzrunām konferencē uzstāsies arī ALSRUK vadītāja Sandra Martinsone, kā arī izglītības un zinātnes ministres padomnieks, Vidzemes augstskolas rektors un vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš, kurš informēs par starptautisko akadēmisko dimensiju un tās nozīmi. Par diasporisku valsti dalībniekiem stāstīs Lafboro Universitātes lektore un migrācijas pētniece Aija Lulle, savukārt ar Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra (LU DMPC) pētījumu “Latvijas zinātnieku diaspora: sadarbības tīkli un iespējas” klātesošos iepazīstinās Inta Mieriņa, LU DMPC direktore un LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece.

Konferences dalībnieki dalīsies pieredzes stāstos par akadēmiskās karjeras veidošanu ārpus Latvijas un pētniecisko mobilitāti. Savukārt paneļdiskusijās dalībnieki diskutēs par sadarbību ar Latvijas akadēmiskajām institūcijām: kāda ir līdzšinējā pieredze un iespējas; par sadarbību ar Latvijas valsts institūcijām, NVO un domnīcām politikas dokumentu, analīzes un citu dokumentu izstrādē; par Latvijas un Baltijas studentu biedrību lomu studentu un pētnieku kopienas stiprināšanā; kā arī par sadarbības infrastruktūru – kā varam sekmēt Latvijas un diasporas zinātnieku, studentu satikšanos, tīklošanos un sadarbības veidošanu.

Informācijai

ALSRUK tika izveidota 2012. gadā, taču 2015. gadā tās darbība tika pārtraukta. 2018. gadā ALSRUK vadītājas Sandras Martinsones vadībā jauna domubiedru grupa atjaunoja asociācijas darbību. Dodot savu ieguldījumu – ar kopīgiem pasākumiem, iniciatīvām, tīklošanos un attīstot saikni ar Latvijas institūcijām –, asociācija vēlas stiprināt vairāk nekā 3000 latviešu studentu un pētnieku kopienu.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22232425
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums