Z. Kalniņa-Lukaševica: Latvija uzstāj uz lauksaimniecības tiešmaksājumu izlīdzināšanu līdz ES vidējam līmenim


foto;Ārlietu ministrija
No 2019. gada 25. līdz 28. martam notika Ārlietu ministrijas parlamentārās sekretāres Z. Kalniņas-Lukaševicas vizīte Eiropas Parlamentā (EP). Vizītes mērķis bija Latvijas interešu aizstāvība ES daudzgadu budžeta 2021.-2027. gadam sagatavošanas procesā.

(Mairead McGuiness), Lauksaimniecības komitejas priekšsēdētāju Česlavu Sekerski (Czeslaw Siekierski) un EP ziņotāju par KLP nākotni Esteri Garsiju (Esther Garcia). 

“Latvija uzstāj, ka tiešmaksājumu izlīdzināšana līdz ES vidējam līmenim ir jāpabeidz nākamajā finanšu plānošanas periodā. Vienlaikus Komisijas piedāvātā formula to nenodrošina. Tā paredz Latvijas lauksaimniekiem palielināt tiešmaksājumus tikai līdz 77% no ES vidējā līmeņa līdz 2026. gadam, kas Latvijai nav pieņemami,” teica parlamentārā sekretāre.

Parlamentārā sekretāre informēja EP deputātus, ka būtiski zemāka tiešmaksājumu līmeņa paredzēšana nav pieņemama, jo resursu izmaksas Latvijā nav zemākas kā ES vidēji, savukārt ražošanas pašizmaksas par vienu vienību ir pat būtiski augstākas nekā vidēji ES. Tas skaidri norāda uz nepieciešamību nodrošināt tiešmaksājumu līmeņa izlīdzināšanu. 

Mūsu lauksaimnieki ir neapmierināti ar Eiropas Komisijas priekšlikumu saglabāt ievērojamas atšķirības tiešmaksājumu apjomā, salīdzinot ar citu dalībvalstu lauksaimniekiem plānoto tiešmaksājumu līmeni, norādīja parlamentārā sekretāre. 

Z. Kalniņa-Lukaševica arī uzsvēra: “Latvija nevar atbalstīt finansējuma samazinājumu lauku attīstībai. Finansējums jāsaglabā vismaz esošajā līmenī, jo tam būs izšķiroša ietekme uz ekonomikas attīstību un depopulācijas mazināšanu lauku reģionos.”  

EP deputāti pauda izpratni par negodīgu situāciju ar tiešmaksājumiem Baltijas valstīs un nepieciešamību saglabāt finansējumu lauku attīstībai. Sarunās tika atzīmēts, ka tiešmaksājumu līmenis ir īpaši zems Baltijas valstīs, tāpēc cieši sadarbojoties ES Padomei un EP, ir kopīgi jāatrod piemērotākais risinājums šajā jautājumā.

 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums