Ministrs Rinkēvičs iepazīstina EDSO augsto komisāru ar sabiedrības integrācijas un izglītības reformas jautājumiem...


foto: Ārlietu ministrija
2019. gada 6. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar EDSO augsto komisāru mazākumtautību jautājumos Lamberto Dzanjeru (Lamberto Zannier). Ministrs iepazīstināja EDSO pārstāvi ar sabiedrības integrācijas un mazākumtautību politikas jautājumiem Latvijā, kā arī informēja par Latvijā notiekošo izglītības reformas procesu.

“Latvijas valdība ir apņēmusies turpināt izglītības reformu, kas paredz pakāpeniski palielināt valsts valodas lietojumu izglītības procesā. Reformas mērķis ir sniegt vienlīdzīgas iespējas visiem skolu absolventiem bez jelkāda veida diskriminācijas,” skaidroja ministrs.

E. Rinkēvičs arī norādīja, ka pilsonība nepilsoņu bērniem tiek piešķirta maksimāli atvieglotā kārtībā un, piemēram, 2018.gadā Latvijā tikai 33 nepilsoņu bērni saglabāja nepilsoņu statusu. Ceram uz jaunās Saeimas  aktīvu darbu šajā jautājumā.

Augstais komisārs atzinīgi novērtēja Latvijas paveikto sabiedrības integrācijā, kā arī pauda atbalstu Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iniciatīvai par automātisku pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušiem nepilsoņu bērniem.

Ministrs aicināja EDSO izmantot visus rīcībā esošos instrumentus, lai nodrošinātu Krimas tatāru nacionālās minoritātes cilvēktiesību ievērošanu anektētajā Krimas teritorijā.

Informācijai

EDSO augstais komisārs mazākumtautību jautājumos Lamberto Dzanjers ieradies Latvijā iepazīšanās vizītē un uzturas no 6. līdz 8. martam. Amatpersonai plānota saruna ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, kā arī tikšanās Kultūras ministrijā, Izglītības un zinātnes ministrijā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, Valsts valodas centrā, Saeimā, Tiesībsarga birojā, Rīgas domē un ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un Daugavpils apmeklējums.

L.Dzanjers EDSO augstā komisāra mazākumtautību jautājumos amatā stājās 2017. gada jūlijā. Iepriekšējās EDSO augstās komisāres mazākumtautību jautājumos Astrīdas Tūrsas vizīte Latvijā notika 2014. gadā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums