ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē 27 dalībvalstis vērtē Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES līgumu un nākotnes...

ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē 27 dalībvalstis vērtē Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES līgumu un nākotnes attiecību deklarāciju.

2018. gada 19. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica vadīja Latvijas delegāciju ārkārtas Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes 50. panta formāta sanāksmē Briselē. Dalībvalstu delegāciju vadītāji tajā pauda provizorisku atbalstu Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES līguma projektam, par ko ES un Apvienotās Karalistes sarunveži vienojās 13. novembrī.

Latvija atbalsta izstāšanās līguma projektu un par saprātīgu atzīst iespējamo pārejas perioda pagarinājumu līdz 2022. gadam, sacīja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre.

Dalībvalstis uzsvēra, ka panāktais kompromiss ar Apvienoto Karalisti ir labākais iespējamais rezultāts, lai nodrošinātu juridiski sakārtotu Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES 2019. gada 30. martā. Diskusija arī iezīmēja jomas Apvienotās Karalistes un ES turpmākajai sadarbībai, kuras iekļaujamas līgumam pievienotajā politiskajā deklarācijā.

“Deklarācijas projekts ir pirmais politiskais solis ceļā uz ambiciozu ekonomisko sadarbību. Iespējami cieša sadarbība ar Apvienoto Karalisti ārlietu, drošības un aizsardzības politikā, kā arī iekšējās drošības jomā saglabājas būtiska Latvijas prioritāte. Vienlaikus jāpanāk labvēlīgs regulējums pilsoņiem, tostarp par mobilitāti, sociālās drošības koordināciju un ģimenes tiesībām, ” izsakoties par nozīmīgākajiem jautājumiem ES un Apvienotās Karalistes nākotnes attiecībās, uzsvēra Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Nākamais solis ir politiski vienoties par Izstāšanās līgumu un nākotnes attiecību deklarāciju 25. novembra Eiropadomes sanāksmē 27 dalībvalstu formātā.

Pēc iespējamās vienošanās Eiropadomē apstiprinājums jāgūst arī Eiropas Parlamentā un Apvienotās Karalistes parlamentā. Delegāciju vadītāji uzsvēra, ka iekams nav panākts parlamentu atbalsts, jābūt atbildīgiem un jāturpina gatavoties arī sliktākajam scenārijam, kurā 2019. gada 30. martā Apvienotā Karaliste no ES izstātos bez vienošanās.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

februāris 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 272829

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli