Ministru prezidents: mūsu atbildība ir sagatavoties visiem iespējamajiem Brexit risinājumiem


foto;Valsts kanceleja
Ministru prezidents Māris Kučinskis trešdien, 17. oktobrī, Briselē kopā ar 26 citu Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem piedalījās Eiropadomes sanāksmē.

Eiropadomes sanāksmes pirmajā dienā tika diskutēts par jautājumiem, kas skar Lielbritānijas izstāšanos no ES jeb Brexit.

Diskusijas pamatā ir apstāklis, ka šā gada oktobra sarunās Eiropas Komisija (ES) un Lielbritānija nav vienojušās par kompromisa pakotni Izstāšanās līgumam. Par galveno klupšanas akmeni šajā sarunās ir kļuvis jautājums par robežu starp Ziemeļīriju un Īriju.

M. Kučinskis norāda, ka, lai gan vēlamais abu pušu sarunu scenārijs nav īstenojies, šobrīd vēl nav pamata pesimismam, un ir jāturpina intensīvi strādāt līdz šā gada decembra Eiropadomei, tajā izvērtējot panākto progresu.

“Mūsu atbildība gan ES valstu iedzīvotāju, gan uzņēmēju priekšā ir sagatavoties visiem iespējamajiem risinājumiem kā ES, tā arī katras valsts nacionālajā līmenī. Vienlaikus jāteic, ka, izvērtējot svaru kausus, šobrīd vēl nevar teikt, ka nav cerību uz pozitīvu risinājumu,” tā Ministru prezidents.

Latvijas prioritāte ir sarunu noslēgšana par Izstāšanās līgumu, lai Lielbritānijas izstāšanās no ES būtu sakārtota. Ministru prezidents arī akcentē, ka 27 ES valstu vienotība sarunās ar Liebritāniju, kā arī savu interešu aizstāvība šajā sarunu stadijā ir nozīmīgāka kā jebkad.  

Valsts kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

februāris 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 272829

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli