Latvijā dzīvesvietu arvien biežāk deklarē elektroniski

Iedzīvotāji arvien biežāk izvēlas deklarēt savu dzīvesvietu elektroniski, un šobrīd jau 12 procenti no visām apstrādātajām deklarācijām tiek saņemtas elektroniski caur portālu http://www.latvija.lv, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika par pirmā pusgada darba rezultātiem.

Kopš iedzīvotājiem pagājušā gada nogalē tika ieviesta iespēja dzīvesvietu deklarēt elektroniski portālā http://www.latvija.lv ar internetbankas nodrošinātiem autentifikācijas līdzekļiem, tas ir kļuvis par vienu no pieprasītākajiem e-pakalpojumiem. Šogad sešu mēnešu laikā šo pakalpojumu izmantojušas jau 8182 personas, turpretī pērn visa gada laikā elektroniski tika saņemtas tikai 2000 dzīvesvietas deklarācijas.
Pieaugums galvenokārt skaidrojams ar pērn novembrī ieviestajām izmaiņām, kas pavēra iespējas iedzīvotājiem dzīvesvietu internetā deklarēt ne tikai ar drošu elektronisko parakstu kā tas bija līdz tam, bet izmantot arī "Swedbank", "SEB bankas" un "Latvijas Krājbankas" internetbanku nodrošinātos autentifikācijas līdzekļus. Tādējādi iedzīvotājiem šis pakalpojums kļuvis daudz pieejamāks un ērtāks, jo dzīvesvietu elektroniski var deklarēt ievērojami plašāks valsts iedzīvotāju loks, to var izdarīt jebkurā laikā un no jebkura datora, kam pieslēgts internets, turklāt par šo pakalpojumu valsts nodeva nav jāmaksā.
Deklarējot dzīvesvietu elektroniski, persona tiek identificēta pēc elektroniskā paraksta vai internetbankas autentifikācijas līdzekļa. Gadījumos, ja dzīvesvieta tiek deklarēta savam nepilngadīgajam bērnam, aizbildnībā vai aizgādnībā esošajai personai, nav nepieciešams uzrādīt pārstāvību apliecinošu dokumentu, jo visas nepieciešamās ziņas tiek automātiski pārbaudītas Iedzīvotāju reģistrā. Tāpat ir nodrošināta automātiska adreses esamības pārbaude, jo deklarējamās dzīvesvietas adreses ievadīšanai tiek izmantoti Valsts adrešu reģistra dati.
Dzīvesvieta ir jādeklarē personai, kura maina dzīvesvietu vai kura līdz šim nav to nav deklarējusi. Dzīvesvietu deklarēt ir iespējams vai nu klātienē tās pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē, kur atrodas jaunā dzīvesvieta, vai arī jāiesniedz deklarācija elektroniski portālā http://www.latvija.lv. Ārzemniekiem, kas Latvijā saņēmuši uzturēšanās atļauju, dzīvesvietu ir iespējams deklarēt arī PMLP teritoriālajās nodaļās visā Latvijā.
Plašāka informācija par dzīvesvietas deklarēšanu pieejama PMLP mājaslapā internetā http://www.pmlp.gov.lv sadaļā "Pakalpojumi".

PMLP
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

marts 2020
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi