Konkursa "Ineses Galantes talanti" meistarklases ieguvušas Rīgas pašvaldības atbalstu


RD_Burovs_Galantes_public. foto
"Ineses Galantes fonds" noslēdzis vienošanos ar Rīgas domi par sadarbību attīstošu un izglītojošu pasākumu organizēšanā, kurus fonds rīko konkursa "Ineses Galantes talanti" un citu muzikālu pasākumu laikā.

Tradicionāli talantu konkursa, festivāla “Summertime”, koncerta “Ziemassvētku prelūdija” un citu “Ineses Galantes fonda” rīkoto pasākumu laikā, kuri katru gadu notiek Rīgā un Jūrmalā, to dalībniekiem un konkursa laureātiem ir iespēja piedalīties unikālās praktiskajās meistarklasēs. Tās vada profesionāli mūziķi, populāri izpildītāji un pieredzējuši pedagogi. Piedaloties prestižos muzikālos notikumos un uzstājoties kopā ar pasaules līmeņa māksliniekiem, jaunie talanti gūst nenovērtējamu pieredzi un pārliecību par saviem spēkiem. Turklāt fonda komanda un tā dibinātāja operdziedātāja Inese Galante sniedz ne tikai profesionālu, bet arī personisku, emocionālu atbalstu, kas ir ļoti svarīgs jaunajiem māksliniekiem.

Rīgas attīstības ilgtermiņa stratēģija paredz atbalstu kultūras pasākumiem, kuri veicina izglītotas sabiedrības veidošanos. Februārī, Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova, “Ineses Galantes fonda” dibinātājas, operdziedātājas Ineses Galantes un fonda producentes Diānas Galantes tikšanās laikā tika parakstīts līgums par meistarklašu atbalstu, jo tās ir svarīgs praktisks posms Latvijas jauno izpildītāju un mūziķu izglītībā. Daudzi no tiem vēlāk kļūst populāri ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs, tā slavinot valsti uz pasaules mūzikas skatuvēm.

“Rīgā ir dzimuši un izskolojušas daudzas pasaules mēroga mūzikas un mākslas zvaigznes. Uzskatu, ka pašvaldībai ir jāatbalsta jaunos talantus, veicinot jaunatnes sasniegumus. Ieguldījums jauniešos vienmēr attaisnojas,” norādīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

“Jauno izpildītājmākslinieku izglītībā īpaši svarīgas ir tikšanās ar jomas profesionāļiem, kuri jau sasnieguši savus mērķus profesionālajā un radošajā darbībā, ir aktīvi koncertējoši un pieredzējuši mākslinieki,” stāsta Ineses Galantes fonda producente Diāna Galante. “Ikdienā ar audzēkņiem un studentiem pašaizliedzīgi strādājošie pedagogi nodrošina vispusīgu un stabilu jauno mākslinieku izaugsmi. Taču tikšanās ar slaveniem profesijas pārstāvjiem jaunos māksliniekus iedvesmo tiekties pēc aizvien augstākas meistarības, bieži vien atklājot jaunus ceļus un jaunas zināšanas par to, kas nepieciešams, strādājot profesijā. Tādējādi meistarklases ir izcila saikne ar talantīgo jauniešu turpmāko darba tirgu. Neaizmirstot savu pamata pedagogu milzīgo ieguldījumu to izaugsmē, ļoti daudzi veiksmīgi, populāri mākslinieki atklāj, ka tieši tikšanās ar kādu slavenu profesionālu mākslinieku un šī mākslinieka rekomendācija pavērusi ceļu augšup – pie jauniem kontaktiem, menedžmenta iespējām, iespējām uzstāties prestižās koncertzālēs un pilnā mērā realizēt sevi izvēlētajā muzikālajā jomā. Tuvākajā laikā mūsu konkursa dalībniekiem būs unikāla iespēja strādāt kopā ar džeza leģendu, pianistu Daniilu Krāmeru. 15.maijā Lielajā ģildē notiks Baltijā vienīgais Krāmera jubilejas koncerts un meistarklase.”

Konkursa “Ineses Galantes talanti” žūrijas loceklis un organizators, pianists, JVLMA Klavieru katedras asociētais profesors Toms Ostrovskis stāsta: “Jāzeps Vītols, dibinot konservatoriju, saviem profesoriem jau pirmajā gadā teicis: “Mums jārada konservatorijā meistarklases.” Internacionalizācija ir mūsdienu izglītības stūrakmens - Latvijas mūzikas skolas un arī augstskola izmanto tādu mobilitātes programmu finansējumu kā Erasmus+ un Nordplus, pieaicinot dažādus starptautiskas raudzes pedagogus no citu valstu augstskolām. Taču, lai organizētu īpaši izcilu mākslinieku meistarklases, ar šo programmu atbalstu neiztikt, un nepieciešama sponsoru palīdzība. Tieši augstas raudzes mākslinieki vistiešākajā veidā iedvesmo jaunos talantus piedalīties konkursos, meklēt tālākas profesionālas izaugsmes iespējas un izmantot ikkatru skatuves pieredzi kā aizvien jaunu attīstības pakāpienu nebeidzamajā ceļā un māksliniecisko meistarību.”

Konkursa organizatori – “Ineses Galantes fonds” un “Rietumu Bankas labdarības fonds” – atgādina, ka turpinās pieteikumu pieņemšana dalībai konkursā “Ineses Galantes talanti”. Video pieteikumi un anketas jāiesniedz konkursa oficiālajā vietnē www.inesesgalantestalanti.lv līdz 8.martam. Piedalīties prestižajā konkursā aicināti Latvijas vokālisti un mūziķi, kas spēlē taustiņinstrumentus, stīgu, pūšaminstrumentus vai sitaminstrumentus. Pieteikumus var iesniegt arī iepriekšējo gadu konkursu laureāti un dalībnieki. Piedalīšanās ir bez maksas.

Plašāk konkursa noteikumi lasāmi oficiālajā vietnē www.inesesgalantestalanti.lv

Aktuālajai informācijai var sekot konkursa oficiālajās lapās sociālajos tīklos:

Facebook - https://www.facebook.com/InesesGalantesTalanti/

Draugiem - https://www.draugiem.lv/inesesgalantesfonds/

Atbalsta: Rīgas Dome, t/c Spice, Viktora Tihonova advokātu birojs, tipogrāfija Eveko, AS Antalis, Gulliver Travel, IZO Art, SIA East-West Transit.

Informatīvie partneri: Lounge FM, izdevniecības Rīgas Viļņi, Dienas Žurnāli, nacionālā informācijas aģentūra  LETA, žurnāli Otkritij Gorod, Riga This Week.

aģentūra PR LĪNIJA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums