Preiļos apskatāma izstāde "Tehnoloģijas dizaina telpā"


public. foto
6.februārī Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja izstāžu zālē tika atklāta Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) dizaina programmu studentu darbu izstāde "Tehnoloģijas dizaina telpā".

Atklāšanā piedalījās gan RTA pārstāvji – docētāji un studenti –, gan Preiļu muzeja un kultūras nama darbinieki, Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un skolotāji un daudzi citi interesenti. Atklāšanā pozitīvus vārdus par sadarbību ar RTA teica Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja vadītāja Tekla Bekeša un ekspozīciju un izstāžu kuratore Silvija Berezovska. Sveicēju vidū bija arī vietējo skolu pedagogi, skolēni un daudzi citi Preiļu pilsētas un novada ļaudis.

Izstādē prezentēti studiju programmas “Apģērbu dizains un tehnoloģija” studentu kvalifikācijas un studiju darbi, projektu vizualizācijas planšetēs, apģērbi un aksesuāri, kas izstrādāti Digitālās mākslas projektā EUCIDA, akcentējot novitātes materiālu apstrādes tehnoloģiju jomā – tekstildrānu un ādas lāzergriešanu un 3D drukas iespējas.

Tāpat izstādē skatāmas bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” diplomprojektu vizualizācijas planšetēs un funkcionāli dekoratīvie objekti – gaismas ķermeņi, interjera elementi un aksesuāri. Gaismas objekti, kas atbilst diplomprojekta interjeram, tika izstrādāti Digitālās mākslas projekta EUCIDA ietvaros sadarbībā ar RTA Lāzertehnoloģiju centru. Kā izejmateriāls galvenokārt tika izmantots plastikāts (akrils) un koksnes materiāli – saplāksnis.

Lai arī maģistra darba izstrāde bāzējas uz teorētiskajiem un empīriskajiem temata pētījumiem, atbilstoši izvēlētajai dizaina apakšnozarei maģistranti izstrādā arī dizaina projektu. Izstādē skatāmas profesionālā maģistra studiju programmas “Dizains” projektu planšetes grafiskajā dizainā, interjera dizainā un modes dizainā, kā arī izstrādātie dizaina produkti.

Dizains kā sabiedrības uzdevumu risināšanas rīks vienmēr ir inovatīvs. Tāpēc tikpat svarīga ir vide un cilvēki, kas veic šos uzdevumus. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija ir šāda vieta, kas nodrošina kvalitatīvu un radošu studiju vidi profesionālajai attīstībai.

Izstādi Preiļos iespējams aplūkot līdz 8. martam. Aicinām gūt iedvesmu radītajā dizaina telpā!

 

RTA docētājas Diāna Apele, Silvija Mežinska un Aina Strode

Māra Justa foto

 

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums