Tiksimies Birzgalē un ne tik Stāstu vakarā, bet arī Dabas stāstos un Stāstīšanas darbnīcā.


public. foto
2020.gada 18.janvārī BIRZGALĒ notiks projekta Gadskārtu un mūža godu tradīciju skola Noskaņu sarīkojums Ziemas pasaku un stāstu laiks

Plkst. 12.00 pie Lindes parka sāksies pārbrauciens Birzgales un apkaimes stāsti dabā, kuru vadīs Birzgales muzeja RŪĶI vadītāja Iveta Freimane, un kura laikā tiksimies arī ar Kalnadruvu klēts saimniekiem Vladimiru un Daci Soboļeviem.


public. foto

Plkst. 14.00 Birzgales muzejā RŪĶI notiks priekšlasījums Stāstniecības tradīcija Latvijā un pasaulē un Stāstīšanas prasmju apguves darbnīca, un šo dienas daļu kūrēs Latvijas Folkloras krātuves pētnieks, stāstniecības eksperts Guntis Pakalns. Stāstu diena turpināsies turpat Birzgales muzejā RŪĶI un Plkst. 16.00 sāksies Ziemas stāstu un dziesmu vakars

Noskaņu sarīkojumu Ziemas pasaku un stāstu laiks īstennojam sadarbībā ar satāstniecības meistaru, Latvijas Folkloras krātuves pētnieku Gunti Pakalnu, Birzgales muzeju RŪĶI un Tomes folkloras kopu GRAUDI.

Kas gan var būt piemērotākais laiks pasaku un teiksmainu notikumu stāstīšanai kā ziemas pēcpusdiena omulīgā vidē, kas senatnes noskaņas piepildīta. Aiz loga lāsmo sniega atspīdums un pievakares krēslā jau iezaigojas Mēness radītās ēnas. Sajūta vai atmiņa par čirkstošu sniegu zem ragavu sliecēm un siltos dūraiņos slēptās rokas, pūkainos kažokos un biezās seģenēs tīti augumi no ziemas spelgoņas paslēpušies aiz ragavu augstajiem grodiem. Cauri meža skupsnai, pāri pļavas ielokam un upes līkumam, zvārguļiem pie zirga ilksīm šķindot braucēji ir devušies ceļā. Sērst, kaimiņus apciemot, stāstus un pasakas stāstīt un kādu skanīgu dziesmu izdziedāt. Kūp zirgu elpa no viņu siltajiem purniem, skan mazliet iesalušas balsis, braucējiem no pajūga uz pajūgu sasaucoties. Nobirst sarmota sniega lāsums no garāmbraucot aizkarta egles zara, kas pārliecies ceļam, - jauši vai nejauši aizskarta. Aiz piekalnes jau dzirdamas ciema suņu rejas... Brauciens traucas šurp no tāliem aizlaikiem, no sniega laukiem un vilku kvēlošām acīm meža biezokņos... uzradīt telpu stāstiem. Sveču gaismā, sprakstoša kamīna balsīs un siltumā jaušoties, vienam otra sirds siltumā un stāstos veldzējoties.

Ķekavas kultūras centra Katlakalna Tautas nams un folkloras kopa RĀMUPE šobrīd jau otro sezonu īsteno nopietnu un saturīgu tradicionālās kultūras projektu, kurā galvenā uzmanība veltīta dažādām ar cilvēka mūža godiem, gadskārtu un iezīmīgo dienu svētīšanas tradīcijām, to pētīšanai, izzināšanai un popularizēšanai. Šai sezonā uzsvars īpaši likts uz bērnības un jaunības laiku. Nav jau tā, ka pasakas un teikas būtu vien bērnu dzīves daļa, tomēr vairāk jau ir pierasts, ka tās kā pasaules izziņas veids tiek izmantotas tieši bērnībā. Projektu Gadskārtu un mūža godu tradīciju skola atbalsta Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonds.

Dalība sarīkojumā Ziemas stāstu un pasaku laiks atvērta ikvienam interesentam neatkarīgi no iepriekšējas pieredzes.

Pieteikšanās pa tālruni 27811297 vai e-pastā [u]saulegunta@gmail.com[/u] (Gunta)

 

 

Saule Gunta
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21222324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums