Ar Sudānas filmu kluba dalībnieka piedalīšanos izrādīs starptautiski atzīto dokumentālo filmu "Talking About Trees"


Kadrs no filmas Talking About Trees
Svētdien, 12. decembrī, Kaņepes Kultūras centra kinoteātrī "Kino Augusts" izrādīs Suhaiba Gasmelbari 2019. gada dokumentālo filmu "Talking About Trees". Pēc filmas sesijas uz skatītājumu jautājumiem atbildēs kinooperators Salahs Mohameds Šerifs, kurš ir tuvs draugs filmas galvenajiem varoņiem, kā arī ir Sudānas filmu kluba loceklis.

Dokumentālā filma “Talking About Trees” stāsta par četriem draugiem, filmu režisoriem, un, pāri visam – cilvēcības aizstāvjiem. Pēc ilgiem gadiem ārpus dzimtenes, Ibrahims, Salimans, Manars un Altajebs satiekas vēlreiz, lai dibinātu Sudānas kino klubu un piepildītu ilgi loloto sapni – atgrieztu iespēju Sudānā pieredzēt un iemīlēt kino mākslu. Viņu pašu filmētajās, citu radītajās un vēl neiegūtajās filmu lentēs atklājas arī viņu valsts apburošā un reizē biedējošā seja.

 

Pēc dokumentālās filmas notiks Salaha Mohameda Šerifa saruna ar auditoriju, kurā viņš pastāstīs par Sudānas filmu klubu (Sudanese Film Group), savu pieredzi un atbildēs uz skatītāju jautājumiem. Salahs ir profesionāls kinooperators, kurš, kopā ar vienu no filmas varoņiem Sulaimānu Mhammadu Ibrāhīmu, ir beidzis Maskavas Kinematogrāfijas institūtu VGIK.

Salahs kopā ar pārējiem filmas varoņiem ir Sudānas filmu kluba dalībnieks un kopdarbā ar dažiem no tiem ir uzņēmis vairākas filmas, tostarp: “Insan” (A Human Being), režisors Ibrāhīms Šadāds, 1991.-1993.g.; “Cord”. Dir. Ibrahim Shadad, 1983.g., kura saņēma zelta godalgu Damaskas kinofestivālā 1984. gadā; “The Train of the West”, režisors Sulaimāns Muhammads Ibrāhīms, 1981.g. un “But Still the Earth Rotates”, režisors Sulaimāns Muhammads Ibrāhīms, kurai piešķirta Maskavas Starptautiskā kinofestivāla sudraba godalga 1979. gadā. Saruna notiks angļu valodā.

“Talking About Trees” uzvarēja prestižajā Berlīnes filmu festivālā (69th Berlin International Film Festival) kategorijās “Labākā oriģinālā dokumentālā filma” un “Skatītāju simpātiju balva”, Mumbajas filmu festivālā (Mumbai Film Festival) un Hemptonas filmu festivālā (Hamptons International Film Festival) tā plūca laurus kā žūrijas favorīts, savukārt El Gunas filmu festivālā (El Gouna Film Festival) tā ieguva augstāko novērtējumu dokumentālo filmu žanrā – Zelta Zvaigzni (The Golden Star).

Pasākums rīkots sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā. Biļetes: 4 EUR iepriekšpārdošanā Bezrindas.lv un pie ieejas. Īpaša atlaide studentiem un pensionāriem, vienas biļetes cena: 3 EUR. Filma tiks izrādīta ar subtitriem angļu valodā. Filmu izrādīs plkst. 18.00.


Talking About Trees filmas treileris – https://www.youtube.com/watch?v=BnPxyx3GDs4

Anna Luīze Pētersone
Kaņepes Kultūras centrs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 2324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums