Aicina uz izstādes "Adieņi" atklāšanu


Dzintars Adienis public. foto
11. janvārī plkst. 16.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta" galerijā tiks atklāta gleznotāja Dzintara Adieņa un rotu mākslinieces Aijas Adienes izstāde "Adieņi".

“Adieņi” ir ne tikai izstādes nosaukums, bet arī radošas dzimtas vārds. Izstāde ar tādu pašu nosaukumu reiz jau ir notikusi – pirms 20 gadiem mākslinieku ģimene rīkoja izstādi “Adieņi” Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, kurā toreiz piedalījās gleznotājs Dzintars Adienis un viņa vecāki. Tradīcija turpinās, un izstādē “Adieņi” kopā ar gleznotāju nu piedalās viņa sieva, rotkale Aija Adiene. Izstādes svinīgajā atklāšanā 11. janvārī plkst. 16.00 ar stāstiem piedalīsies autori un muzikālu priekšnesumu sniegs dziesminiece Anta Eņģele.

Dzintars Adienis ieguvis absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju, bijis Jūrmalas mākslinieku grupas priekšsēdētājs, ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Kopš 2015. gada ir Jūrmalas mākslas skolas pasniedzējs. Piedalās izstādēs un plenēros gan Latvijā, gan ārzemēs kopš 1995. gada, pērn māksliniekam bijušas personālizstādes Liepājas latviešu biedrības namā un Jūrmalas Kultūras centrā. 2004. gadā Adienis ieguvis apbalvojumu “Jūrmalas gada mākslinieks”. Izstādes darbos dominē autoram tuvā ūdens tēma: gleznotājs atspoguļojis jūru, strautiņus, Venēcijas kanālus dažādās noskaņās un gaismās – bangojošus, mierīgus, plūstošus, mirguļojošus. Autoru saista ūdens milzīgā dažādība, krāsu spēles, caurspīdīgums, atspīdumi un dziļums. Īpaši izstādei tapuši arī vairāki jauni darbi. Paralēli eļļas glezniecībai mākslinieka sirdslieta ir parasts zīmējums, tādēļ izstādē būs apskatāmi arī lielformāta figurāli zīmējumi.

Aija Adiene ir rotkale trešajā paaudzē un amatu apguvusi jau no bērnības, absolvējusi arī Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolu. Aija savos darbos meklē tīras, dabas iedvesmotas formas un ritmus, viņu interesē jauni, neparasti un radoši risinājumi rotu mākslā. Autorei šī būs otrā izstāde, taču, lai gan rotas ne vienmēr domātas ikdienas nēsāšanai, cilvēki jau tās ir pamanījuši, iemīlējuši un iegādājas saviem īpašajiem gadījumiem.

Izstāde atvērta līdz 9. februārim, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00. Ieeja bez maksas.

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centrs “Imanta”.

Rīgas Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21222324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums