Titulētā regbija kluba "Miesnieki" ikdiena iemūžināta filmā "Džentlmeņu kods"


public. foto
No ceturtdienas, 19. septembra publiskai apskatei pieejama Raimonda Rudzāta veidotā dokumentālā filma "Džentlmeņu kods", kas veltīta Latvijas vecākajam un titulētākajam regbija klubam "Miesnieki". Filmu iespējams vērot ekskluzīvi lietotnē Shortcut, kas pieejama arī Helio interaktīvajā televīzijā.


public. foto

Filmā tiek stāstīts par klubu "Miesnieki" un to spēlētāju ikdienu, veču kolektīva iekšējo kultūru, izaicinājumiem, nodarbojoties ar sporta veidu, kas pasaulē ir populārs, bet Latvijā - diezgan eksotisks.


public. foto

"Sākotnējā doma bija filmu pabeigt 2017. gada beigās, bet tas neizdevās, jo bija problēmas ar montāžu saprātīgos termiņos. Tad nu nolēmām pavilkt garumā līdz 2019. gada Pasaules kausam, jo tas ir brīdis reizi četros gados, kad par regbiju Latvijā runā arī ārpus regbija sabiedrības," stāsta Rudzāts, atgādinot, ka jau 20. septembrī Japānā sāksies Pasaules kausa izcīņa, ko pie mums plaši translēs kanāls LTV7.


public. foto

"Ideju par dokumentālo filmu galvā apsvēru jau kādu pusotru gadu pirms sākām filmēt "Miesniekus", tikai nevarēju izdomāt tēmu, ko varētu realizēt. Regbija vidē dažādos ampluā grozos jau ilgāku laiku un "Miesnieku" klubu vienmēr esmu respektējis - gan kā spēcīgus pretiniekus laukumā, gan kā spilgtu Latvijas sporta sociālo fenomenu. Galu galā tā ir Latvijā vecākā aktīvā sporta komanda, un man likās zīmīgi, ka šādu godu nes tieši amatieru komanda. Tāpēc arī filmā diezgan būtisku lomu spēlē ekspertu pārspriedumu par amatieru sportu," saka Rudzāts.


public. foto

Filmā stāstīts ne tikai par "Miesnieku" tagadējiem un bijušajiem spēlētājiem, bet arī kluba dibinātāju un ilggadējo treneri Uldi Bautri, kurš, kā secināts, izmainījis ļoti daudzu cilvēku dzīves. "Ja kādam "Miesniekam" jebkad vajadzēs palīdzību, es pametīšu visu un došos palīdzēt," filmā saka kādreizējais vienības spēlētājs Armands Višņevskis.


public. foto

Rudzāts ar sava portāla Gerbtuve.com radošajiem līdzstrādniekiem filmu uzņēmis ne tikai Latvijā, bet arī Nīderlandē un Anglijā. "Mums visiem šī ir debija dokumentālā kino žanrā, tāpēc projektam pieķērāmies ar visu sirdi, dvēseli un enerģiju. Jau kaļam plānus nākamajiem projektiem - process pie šīs filmas kalpoja kā labs atspēriena punkts tālākajam," saka filmas autors.

Latvijas Regbija federācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 1213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums