Kim? X: 3 izstāžu atklāšana 22. augustā

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, "Kim? X" programmas ietvaros, atklāj trīs izstādes. Atklāšanas pasākums norisināsies šī gada 22. augustā, 18:30, Sporta ielā 2, k-1. Izstādes būs apskatāmas līdz 6. oktobrim, Kim? Laikmetīgās mākslas centrā un Sporta 2 kvartālā.

22. augustā tiks atzīmēts “Kim? X” programmas centrālais notikums - trīs latviešu mākslinieku veidotu izstāžu atklāšana. Kim? Laikmetīgās mākslas centra telpās būs skatāmas divu jaunākās paudzes mākslinieču Lienes Pavlovskas un Līgas Spundes personālizstādes, kamēr Sporta 2 kvartālā būs iespējams redzēt Kristas un Reiņa Dzudzilo Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālei veidoto ekspozīciju “ZRwhdZ. Rīga”.

Lienes Pavlovskas personālizstāde “Aizver actiņas un smaidi”

Izstādes “Aizver actiņas un smaidi”* centrā ir pētījums, kas konstruēts ap interesi par indivīda un grupas atbildības korelāciju, apskatot loteriju šovu konstruktu līdzības ar nacionālu un starpnacionālu vēlēšanu organizēšanas mehānismiem, vienlaikus uzturot mūsdienu veiksmes mitoloģiju. Liene Pavlovska izstādē maina Kim? izstāžu zāļu funkcijas un pielietojumu, padarot tās par daļu no performatīvas telpas, kurā darbojas iestudēti žesti, kas mijiedarbojas ar apmeklētāju skatu punktiem.

* Izstādes nosaukumu māksliniece aizguvusi no Jāņa Poruka dzejas un Jāzepa Vītola muzikālas kompozīcijas. Lieni Pavlovsku saista kompozīcijas duālā daba - attiecības idealizētā un paļāvīgā mīlestībā, norādot uz savas individualitātes zaudēšanu.

Izstādē būs apskatāms mākslinieka Mirko Podkovika videodarbs, kas veidots kā atbilde telpiskajam naratīvam. Atklāšanas pasākumā izstādi iedzīvinās Baibas Vanagas, Artas Kauliņas un Janīnas Gutermannes izpildīta performance, bet izstādes finisāžu papildinās mākslinieka Nilsa Albersa performatīvas intervences.

Liene Pavlovska (1987, Latvija) ir māksliniece un scenogrāfe. Viņas radošā darbība ir būvēta ap pētījumu par indivīda un grupas atbildības sakarību sociāli politiskā kontekstā, kā arī sakarību starp aktiera un skatītāja lomu. Viņu interesē teatrālu izteiksmes līdzekļu izmantojums un katarses fenomens vizuālās mākslas kontekstā. Pavlovska ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, Scenogrāfijas nodaļā un Sandberga institūtā Amsterdamā, "Studio for Immediate Spaces" departamentā.

Līgas Spundes personālizstāde “Kad elle būs pilna, mirušie staigās pa zemi”

Līga Spunde savā personālizstādē pievēršas nežēlībai, kas slēpjas zem ikdienišķām komunikācijas un informācijas apmaiņas formām internetā, analizējot “naida kultūru”, kas atklājās dažādos veidos ne vien tiešsaistē, kur lietotāji apmainās ar stindzinoši necilvēcīgiem tekstiem, attēliem un video, bet dažkārt arī kļūst par reālām un šausminošām darbībām.

Līga Spunde (1980, Latvija) savus darbus bieži veido kā multimediālas instalācijas, kurās personīgi stāsti cieši savīti ar apzināti konstruētu fikciju. 2014. gadā ieguvusi Ināras Teterevas stipendiju mākslā. 2016.gadā pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas maģistrantūras studijas ar diplomdarba projektu “Pārgājiens”, kas ieguvis “Startpoint Prize 2016” žūrijas atzinību, kā viens no trim labākajiem Eiropas mākslas augstskolu absolventu projektiem. Piedalījusies vairākās izstādēs un mākslas projektos gan Latvijā, gan ārzemēs: Izstāžu zālē Arsenāls, Rīgā; galerijā “427”, Rīgā; Rīgas Fotogrāfijas biennāle Rīgā; Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Rīgā; galerijā “Komplot”, Beļģijā; Fotopub festivālā, Slovēnijā.

Kristas un Reiņa Dzudzilo ekspozīcija Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē “ZRwhdZ. Rīga”

Kim? pagalmā, Sporta 2 kvartālā (ieeja no Hanzas ielas) būs apskatāms Kristas un Reiņa Dzudzilo pieteikums Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē – ekspozīcija “ZRwhdZ. Rīga”. ZRwhdZ ir kā formula. Tā ir kā zelta griezums ar kuru griežot var tuvoties dzīvās mākslas ideālam. Abreviatūras atšifrējums “Zum Raum hier wird die Zeit” (“Par telpu šeit top laiks”) tiek izteikts Riharda Wāgnera pēdējās operas “Parsifāls” libretā. Šie divi balsti - Laiks un Telpa ir kājas uz kurām kustas scenogrāfija.

Krista Dzudzilo un Reinis Dzudzilo ir laulāts radošs tandēms, kas aktīvi darbojas vizuālajā mākslā, teātrī un operā. Vizuālās mākslas projektos mākslinieki lieto scenogrāfijai tuvus izteiksmes līdzekļus – intensīvu telpas dramaturģiju un aktīvu sadarbību ar skatītāju, bet teātrī viņu radītā telpa un kostīmi nes dziļi simbolisku jēgu, nereti kļūstot par autonomiem mākslas darbiem. Par savu darbību abi ir saņēmuši atzinības, tajā skaitā Spēlmaņu nakts un Dizaina Gada balvu. Krista tikusi nominēta Purvīša balvai par video instalāciju Skaidrība. 2017. gadā abi izveidoja savu pirmo solo izrādi Patētiskā. Par redzamo valodu Starptautiskajā Jaunā teātra festivālā "Homo Novus”. 2019. gadā Dzudzilo pārstāvēja Latviju Prāgas Scenogrāfijas Kvadriennālē, kurā ieguva apbalvojumu.

Visa augusta garumā Kim? programma tiks īstenota ar literārām un vizuālām aktivitātēm, kas atskatīsies uz Kim? arhīvu gan taustāmā formātā – Kim? pop-up veikalā, gan elektroniskā veidā – caur publikācijām dažādos medijos, tostarp Satori interneta žurnālā. Savukārt Kim? pagalmā, Sporta 2 kvartālā, būs apskatāmas Māra Bišofa zīmētās atbildes uz Kim? uzdotajiem jautājumiem.

Darba laiks:
P.: slēgts
O.: 14.00 - 20.00
T., C., Pt.,: 14.00 - 18.00
S., Sv.: 12.00 - 18.00

Ieejas maksa: 3 EUR*
Studentiem, pensionāriem – 1,5 EUR
Otrdienās - ieeja bez maksas

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums