Multimediālās izstādes "Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim" ietvaros notiks lekciju cikls par mākslu


public. foto
Nesen notika pirmais slēgtais pasākums, kas saistīts ar multimediālo izstādi "Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim." Izstāde jau ir sajūsminājusi publiku Berlīnē, Maskavā un Parīzē. Pasākuma viesi bija mākslas eksperti un cienītāji – Latvijas Laikmetīgās mākslas centra diektore Solvita Krese, literatūras un filozofijas portāla Punctum redaktors, mākslas kritiķis Igors Gubenko, bijušais ministru prezidents Māris Gailis un citi. Lai gan pati multimediālā izstāde tiks atvērta 10. maijā, pasākuma viesi jau varēja iepazīties ar virkni vizualizāciju, kā arī apspriest šāda veida izstāžu nozīmi un to sasaisti ar mūsdienu tehnoloģijām.

Pasākumu atklāja Dr. art. Deniss Hanovs, kas ir eksperts starpkultūru komunikācijā. Viņš teica, ka šāda izstāde notiek pirmo reizi ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā - “šis ir lielisks veids, kā unikālā, mūsdienīgā atmosfērā baudīt leģendāru modernisma laikmeta mākslinieku – Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grisa, Vasilija Kandinska, Kazimira Maļeviča un daudzu citu darbus.”

Antra Priede-Krievkalne, kas ir mākslas eksperte un pārstāv Latvijas  Mākslas akadēmiju (LMA), teica, ka multimediālā izstāde lieliski izmantojama darbā ar bērniem un jauniešiem, jo šāds mākslas pasniegšanas veids atbilst mūsdienu tendencēm – “mani patīkami pārsteidza, ka šajā projektā nav vilkta precīza robeža starp “augsto” mākslu un “parastu” izklaidi. Šī ir lieliska iespēja iepazīties ar modernisma periodu mākslā, īpaši, ja ņemam vērā, ka izstādes laikā notiks plaša lekciju programma, kura būs interesanta ne tikai ģimenēm ar bērniem un jauniešiem, bet arī profesionāļiem, kuriem jau ir zināšanas mākslas jomā.

Starp pasākuma lūgtajiem viesiem bija bijušais ministru prezidents Māris Gailis, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra diektore Solvita Krese, mākslas eksperte, kuratore un LMA maģistratūras programmas vadītāja Antra Priede-Priedkalne, bienāles izpildirektore Anastasija Blohina, Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone, literatūras un filozofijas portāla Punctum autors, mākslas kritiķis Igors Gubenko, LMA maģistratūras programmas vadītāja Silvija Grosa, kā arī raidījuma “Žanra klasika” vadītāja un producente Ilona Jahimoviča.

Īpašu viesu uzmanību piesaistīja inovatīvais veids, kā tika pasniegti klasisko mākslinieku darbi. Tā ir īsta iegremdēšanās modernisma mākslā ar HD un Dolby Surround tehnoloģiju palīdzību.

Izstādes organizatori Romans Morozovs un Aleksejs Zagrebeļnijs izteica cerību, ka gaidāmā izstāde kā unikāls kultūras notikums piesaistīs rīdzinieku un ārzemju viesu īpašu izmanību, jo šāda mēroga izstāde Baltijā būs pirmo reizi.

Oficiālā multimediālās izstādes “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim” atvēršana un pirmā demonstrācija notiks 10. maijā, Pils ielā 23, iepretim bijušās Rīgas biržas ēkai. Izstāde, kuras ietvarā tiks demonstrēti aptuveni 5000 pazīstamu modernistu darbu no 20 muzejiem pasaulē, turpināsies līdz 10. augustam.

Pasākuma fotogrāfijas: https://failiem.lv/u/zcz65mfk

Digital Art House
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

februāris 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli