Trompešu triumfs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā


Publicitātes foto
Svētdien, 3. februārī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē orķestris Sinfonia Concertante koncertcikla Meistari un mācekļi ietvaros aicina uz tikšanos ar trompetistu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ docentu, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra solistu un trompešu grupas koncertmeistaru Jāni Porieti. Kopā ar savu pedagogu koncertā uzstāsies arī viņa studenti - JVLMA maģistrants Jānis Ivuškāns (arī Liepājas Simfoniskā orķestra trompešu grupas koncertmeistara vietnieks, Melngaiļskolas bigbenda vadītājs), Havalda Balāžs (JVLMA maģistrants no Ungārijas) un bakalaura programmas studenti Matīss Smiltiņš, Klāvs Borozdins un Jānis Frīdenfelds.

Kā atzīst paši pūšaminstrumentu spēles lietpratēji, pamazām Latvijā mostas trompetes gars un tā īpaši iezīmējas kā solo instruments. Pieaug audzēkņu skaits mūzikas skolās, līdz ar to arī Latvijas Mūzikas akadēmijā pēdējos gados ir bijis lielāks studentu pieplūdums. To jaunie un atraktīvie mūziķi nolēmuši nosvinēt, piedāvājot klausītājiem bagātīgu trompetes repertuāru saspēlē ar kamerorķestri Sinfonia Concertante un diriģentu Gunti Kuzmu.

Koncerta dalībnieku virtuozitāti varēsim novērtēt trīs baroka laika pērlēs – Georga Fīlipa Tēlemaņa Sonātē, Jāņa Kristītāja Jirži Nerudas Trompetes koncerta I daļā un Antonio Vivaldi Koncertā divām trompetēm – skaņdarbos, bez kuru apguves neviens Jāņa Porieša students nevar iziet meistarības apmācību. Līdzīgi kā ar “zelta” repertuāru, bez Aleksandra Arutjunjana mūzikas valodas apguves Porieša klasē par īsteni labu trompetistu nevar kļūt neviens. Šoreiz klausītājiem gan netiks piedāvāts populārais Koncerts, bet sapņainā un melanholiskā Elēģija gan.

Koncertā dzirdēsim arī Alana Hovanesa Svētā Gregora lūgšanu komponistes Marinas Vidmontes pārlikumā, Astora Pjacollas populāro Oblivion jeb Aizmirstību un Bairona Adamsa Koncerta trompetei un stīgu orķestrim finālu.

Šāda krāšņa jauno trompetistu parāde iespējama pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam un Latvijas Nacionālās bibliotēkas viesmīlībai.

Ieeja koncertā brīva.

JVLMA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2019
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17181920212223
24252627282930
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli