LNSO čellu sapņu komanda – no baroka līdz šansonam


Publicitātes foto
Ceturtdien, 17. janvārī, pl. 19.00 uz Lielās ģildes skatuves kāps "LNSO čellu Dream Team" LNSO čellu grupas pieredzējušās koncertmeistares Dianas Ozoliņas vadībā, atklājot klausītājiem čellu un cilvēka balss saskaņu. LNSO čellu grupai uz skatuves pievienosies jaunā, talantīgā soliste Terēze Gretere, kā arī klausītāju mīlētais Daumants Kalniņš.

LNSO čellu grupas repertuārs ir ļoti plašs – jaunajā programmā ir iekļauti gan baroka un tango mūzikas skaņdarbi, gan kultūras dažādība franču šansonu un džeza mūzikas skanējumā. Johana Sebastiāna Baha skaņdarbi ir ikviena čellista repertuārā, tāpēc LNSO čellu grupa šoreiz ir izvēlējusies atskaņot slaveno baroka pērli – Johana Sebastiāna Baha “Sesto Brandenburgas koncertu”, kura lasījumā mirdzēs divas spožas jaunās solistes Ieva Upatniece un Dace Zālīte-Zilberte. Čellu versijā dzirdēsim arī franču baroka ģēnija Žana Filipa Ramo operas “Galantās svešzemes” lappuses, toskait populāro “Tamburīnu”.

Viena no koncerta solistēm būs Terēze Gretere, kura šobrīd studē seno mūziku Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā Rinalda Kandalinceva klasē. Terēze papildinājusi zināšanas studentu apmaiņas programmās: Hansa Eislera Berlīnes Mūzikas augstskolā pie Normas Šārpas un Luidži Kerubīni Florences mūzikas konservatorijā pie kamermūzikas speciālista Leonardo De Līzi un senās mūzikas dziedātājas un teorētiķes Patrīcijas Vakāri. Kopš 2014. gada T. Gretere regulāri sadarbojas ar Rīgas Senās mūzikas centru un diriģentu Māri Kupču. Jaunā dziedātāja ir pateicīga saviem balss skolotājiem un Mārim Kupčam par to, ka viņi palīdz atklāt jaunus apvāršņus gan senajā mūzikā, gan personīgajā izaugsmē.

Terēze Gretere kopā ar LNSO čellu grupu izpildīs Žana Filipa Ramo operas “Kastors un Pollukss” āriju Tristes apprêts, kurā jauna meitene apraud savu mīļoto. Mūzikas pārpasaulīgais skaistums meitenes skumjas dara gaišas. Koncerta otrajā daļā T. Gretere dziedās Brazīlijas 20. gadsimta slavenākā komponista Eitores Vilas-Lobuša “Piekto bahiānu”, kurā iekļauta gan slavenā un klausītāju iemīļotā Ārija, gan daudz retāk skanošā, virtuozā un enerģijā sprakstošā Deja, un mums būs iespēja dzirdēt abas šīs daļas.

Pēc Vilas-Lobuša šedevra būs Daumanta Kalniņa iznāciens. Daumants ļaus mums vēl mirkli kavēties Latīņamerikā ar bossa nova karaļa Antonio Karlosa Džobima laisko dziesmu How Insensitive un Argentīnas tango meistara Anhela Villoldo hitu Kiss of Fire (oriģinālā El Choclo), ko viens no pirmajiem angliski iedziedāja Luī Ārmstrongs. Pēc tam pieminēsim pērn aizsaulē gājušo šansona leģendu Šarlu Aznavūru un klausīsimies viņa angliski rakstīto dziesmu She un duetu The Sound of Your Name, kur Daumantam Kalniņam pievienosies Terēze Gretere. Šīs mūzikas aranžējumus veidoja komponistes Juta Bērziņa-Zīle un Madara Pētersone.

Ansamblī Dream Team šoreiz muzicēs LNSO čellu grupas koncertmeistares Diana Ozoliņa un Ieva Upatniece, grupas koncertmeistara vietniece Mareta Prikule, kā arī grupas mūziķi Zane Guļāne, Ainārs Paukšēns, Dace Zālīte-Zilberte, Jānis Rinkulis un viesmūziķe Anna Paukšēna. Koncertā piedalīsies LNSO kontrabasu grupas koncertmeistars Oskars Bokanovs un sitaminstrumentu grupas mūziķis Ernests Mediņš.

LNSO čellu Dream Team pirmo reizi kopīgi uzstājās 2012. gadā un kopš tā laika ir iestudētas dažādas programmas un notikuši ansamblim veltītu jaundarbu pirmatskaņojumi, no kuriem Marinas Gribinčikas “Smilšu laiks” tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2016 kategorijā “Gada jaundarbs”.

Biļetes uz koncertu “Čellu Dream Team, Terēze Gretere un Daumants Kalniņš” var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un mājaslapā bilesuparadize.lv.

Sīkāka informācija – http://www.lnso.lv un 67224850.

LNSO
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22232425262728
293031    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli