Ielūdz uz krievu klasiskās mūzikas koncertu "Dejas ziemā"; ieeja ar bezmaksas ielūgumiem


Дворец культуры „Ziemeļblāzma”
Zvaigznes dienā, 6. janvārī, plkst. 16.00 Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" Orķestris "Rīga" un tā mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns aicina uz krievu klasiskās mūzikas un dzejas programmu "Dejas ziemā". Skanēs pasaulē pazīstami Nikolaja Rimska-Korsakova, Sergeja Rahmaņinova, Pētera Čaikovska, Arama Hačaturjana un citu komponistu mūzikas šedevri. Dzejas lasījumus oriģinālvalodā interpretēs Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Maksims Busels.

Koncertprogrammas “Dejas ziemā” atskaņojums izvēlēts laikā, kad kristieši noslēdz Ziemassvētku svinēšanu ar senu svētku dienu – Zvaigznes dienu, bet pareizticīgie un vecticībnieki svin Ziemassvētku vakaru un gaida Ziemassvētkus, kas tiek atzīmēti 7. janvārī.

»

Koncerts tiks atklāts ar tā tematikai atbilstošo Nikolaja Rimska-Korsakova Polonēzi no operas “Nakts pirms Ziemassvētkiem”. Operas sižets stāsta par maģiskiem notikumiem Ziemassvētku vakarā un tam sekojošajā Ziemassvētku rītā senajā Krievijā.

«

Zvaigznes dienas koncerta centrālais skaņdarbs - “Simfoniskās dejas” ir Sergeja Rahmaņinova pēdējais simfoniskais opuss, ko autors sacerējis 1940. gada vasarā, uzskatījis par vienu no saviem labākajiem darbiem un teicis: “Tas ir mans pēdējais uzliesmojums.” Pēc pirmatskaņojuma 1941. gada janvārī amerikāņu mūzikas kritiķis Olins Dounss (Downes) laikrakstā “New York Times” “Simfoniskās dejas” raksturoja šādi: “Dejas nav savienotas savā starpā. Tās atspoguļo noskaņu sērijas (..) - no dabas, no atmiņām, no fantāzijām ar dažiem Nāves jūras augļiem tajos – viss nepretenciozi, melodiska, jutekliski instrumentēta un apbrīnojami komponēta mūzika.”

Koncertu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami no 02.01.2019. darba dienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 14.00 Kronvalda bulvārī 8, kā arī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” informācijas centrā.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22232425262728
293031    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli