Kinoteātrī "Splendid Palace" Jāņa Ābeles debijas filma "7 miljardi gadu pirms pasaules gala"


Publicitātes foto
Sākot ar 2019. gada 1. februāri kinoteātra "Splendid Palace" repertuārā ienāks Jāņa Ābeles debijas filma "7 miljardi gadu pirms pasaules gala". Latvijā līdz šim filma bija skatāma tikai Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) 2018. gada konkursa programmā un tika izrādīta vienā izpārdotā seansā. Festivālā filma saņēma festivāla īpašo skatītāju simpātiju balvu.

Filmas stāsts ir par diviem latviešu jauniešiem, kuri sastopas Francijas dienvidos. Viņš studē restaurāciju, viņa – jau sen apmetusies uz dzīvi Marseļā, strādā frizētavā un… ir pārsteidzoši līdzīga tēlam, ko puisis atsedz kādas baznīcas altārgleznas apakšslānī. Pēc īsā romāna Francijā, Leo atgriežas Latvijā un jau atkal satiek Annu, kura ir atgriezusies, par spīti sarežģītajām attiecībām ar Rīgu. Viņu mīlestība uzplaukst, tomēr - jo tuvāk viņi viens otru pielaiž, jo Anna šķiet neaizsniedzamāka.

Latvijā plašākai publikai Jānis Ābele ir pazīstams kā topošās spēlfilmas Jelgava 94” režisors (pirmizrāde gaidāma 2019. gada rudenī), tomēr starptautisku atzinību ieguvis jau ar Latvijas Kultūras akadēmijas filmu režijas maģistra diplomdarbu, spēles īsfilmu –“ Augstāk par zemi” (2015).

Jāņa Ābeles pirmā pilnmetrāžas spēlfilma pārstāv Latvijas kinematogrāfā ne pārāk bieži sastopamo melodrāmas – jeb kā to dēvē pats režisors – mīlasdrāmas žanru, kurš arvien ir vilinošs daudziem kino skatītājiem, tomēr Latvijā šāda satura filmas netiek veidotas bieži.

Šis kino mīlas stāsts sola jauneklīgas un pavasarīgas dvesmas ziemas kino repertuārā. To apliecina arī filmas komanda, kurā sastrādājušies gan jaunie kino veidotāji - režisors un scenārists Jānis Ābele, operators Toms Šķēle, producente Inga Jerzjukova, gan pieredzes bagātie – kā filmas producents Guntis Trekteris, skaņu režisors Ernests Ansons un filmas mākslinieks Jānis Bijubens.

Galvenajās lomās ir divi jaunie Latvijas aktieri Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris) un Jana Herbsta (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris), kuri abi jau uz teātra skatuvēm iemantojuši lielu popularitāti un skatītāju mīlestību. Filmā interesantu tēlu atveidojis arī teātra pazinējiem labi zināmais Liepājas Teātra aktieris Leons Leščinskis. Līdzās viņiem filmā redzams Francijā slavenais režisors Emanuels Murē (Emmanuel Mouret), kura jaunākā filma “Žonkjēras jaunkundze” (Mademoiselle de Joncquières) viņa dzimtenē jau savākusi vairāk nekā pusmiljonu skatītāju un tiek izrādīta vēl aizvien. Jāpiemin, ka atzītais režisors līdz šim gandrīz nav spēlējis citās filmās, izņemot sevis režisētajās.

 

“7 miljardi gadu pirms pasaules gala”.

Latvija, 2018

Garums: 1 st.18 min.

Žanrs: Drāma

Režisors: Jānis Ābele

Vecuma ierobežojums: 12+

Filma latviešu, franču, angļu valodās ar subtitriem latviešu valodā.

 

Biļetes iespējams iegādāties: www.splendidpalace.lv un kinoteātra kasē.

kinoteātris “Splendid Palace”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2019
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 212223
24252627282930
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli