Līgas Baņķieres izstāde "Krāsa+prieks"


public. foto
No 2018. gada 15. decembra plkst. 15.00 Bulduru Izstāžu namā Muižas ielā 6 būs skatāma mākslinieces Līgas Baņķieres personālizstāde "Krāsa+prieks". Līga Baņķiere kopš 2018. gada vasaras strādā par izstāžu kuratori mākslinieka Valda Buša ekspozīcijā, kura atrodas Bulduru Izstāžu nama otrajā stāvā.

Līga Baņķiere beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas dekoratoru nodaļu, LMA pedagoģijas nodaļu (bakalaurs) un LMA glezniecības nodaļu (maģistrs). Māksliniece izstādēs piedalās kopš 1993. gada. Darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Vācijā, Austrālijā, Izraēlā, Nīderlandē un Anglijā. Līga Baņķiere kopš 2015. gada vada pašas izveidotu vizuālās mākslas studiju „Harmonija”.

Māksliniece par savu topošo personālizstādi stāsta: „Prieks ir svarīga gleznošanas sastāvdaļa tas rodas gan gleznošanas jaunrades procesā, gan priecājoties par krāsām un to salikumiem. Gandarījums par padarīto, it īpaši, ja redzi interesi un neviltotu patiku tavas daiļrades cienītāju acīs. Kad glezna nokļūst pie skatītāja, rodas enerģijas apmaiņa – mākslinieks sūta savas domas, idejas, impulsus, iedvesmas dzirkstis un saņem no skatītāja viņa izjūtas, emocijas, attieksmi pret mākslu. Ne vienmēr atsauksmes ir pozitīvas. Kad palaid savu gara bērnu – mākslas darbu – pasaulē, tad iepriekš nevari paredzēt skatītāju attieksmi pret to. Tādēļ var droši teikt, ka katra izstāde māksliniekam ir izaicinājums. Šoreiz piedāvāju jums, skatītāji, savu stāstu par krāsām, par dabas elementiem kokiem, par pilsētas ainavu. Tās ir manas pašreizējās izjūtas, mana iekšējā nepieciešamība, attēlot pasauli šādos krāsu salikumos, veidot šādas kompozīcijas. Uzskatu, ka tas arī ir mākslas uzdevums parādīt autora attieksmi pret pazīstamām lietām, piemēram, dabu. Nāciet, skatieties, novērtējiet, izbaudiet!”

Izstāde „Krāsa+prieks” Bulduru Izstāžu namā būs apskatāma līdz 2019. gada 18. janvārim.

Labvēlīgos laika apstākļos pie Bulduru Izstāžu nama brīvdabas teritorijā iespējams piedalīties foto akcijā – „Mirkļmarka/Vēstule no Bulduru Izstāžu nama” un „Turamies rāmjos”, kā arī interaktīvā Mēness šūpošanas akcijā „Šurpu-Turpu” un „Ejam pupās” ziemas varianta foto akcijā.

Bulduru Izstāžu nams
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 232425262728
293031    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli