Splendid Palace aicina noskatīties Eiropas Kinoakadēmijas balvām nominētās filmas


В Италии открывается...foto;newparkculture.com
Novembrī un decembrī kinoteātris Splendid Palace piedāvā saviem skatītājiem noskatīties četras no piecām gada labākajām Eiropas filmām, kas nominētas apbalvojumiem 31. Eiropas kinoakadēmijas EFA apbalvošanas ceremonijā. Apbalvošanas ceremonija norisināsies 15. decembrī Seviļā, Spānijā.

Jau šonedēļ Eiropas kino galvenajā mītnē Rīgā - Splendid Palace - skatāma itāliešu režisora Mateo Garrones filma Dogmens. Tas ir kinostāsts par “mazo cilvēku” Marčello – necilu suņu frizētavas īpašnieku, kurš apčubina ikvienu no saviem četrkājainajiem klientiem un no sirds mīl vienīgo meitu. 2018. gada Kannu kinofestivālā galvenās lomas tēlotājs Marčello Fonte atzīts par labāko aktieri, bet prasmīgi atlasītie četrkājainie mākslinieki saņēmuši Palmas zaru suņiem. Gaidāmajā Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā Dogmens figurē četrās galvenajās nominācijās – Gada labākā Eiropas filma, Labākais režisors, Labākais aktieris un Labākais scenārijs. Filma jau guvusi uzvaru nominācijās Labākais kostīmu mākslinieks un Labākais grims (uzvarētāji paziņoti 2018. gada 10. novembrī).

30. novembrī kinoteātris sāks demonstrēt itāliešu režisores Alises Rorvaheres filmu Laimīgais Lācars, kas Kannu kinofestivālā godināta ar balvu Labākais scenārijs un 20 minūtes ilgušām skatītāju ovācijām. Ārkārtīgi cilvēcīgā, aizkustinošā filma veidota kā līdzība ar atsauci uz Bībeles sižetu. Eiropas kinoakadēmija nominējusi Laimīgo Lācaru balvai Eiropas gada labākā filma, tās veidotāju Alisi Rorvaheri – balvai Labākais režisors un Labākais scenārijs, galvenās sieviešu lomas tēlotāju Albu Rorvaheri – balvai Labākā aktrise.

6. decembrī Splendid Palace notiks ļoti pretrunīgi vērtētās filmas Meitene pirmizrāde. Jaunais beļģu režisors Lūkass Donts piedāvā stāstu par 15 gadus veco Laru, kura alkst kļūt par balerīnu, tomēr daba viņu apveltījusi ar zēna ķermeni. Larai balets saistīts ne vien ar puantēm, sviedriem un asinīm, bet arī ar gluži citādām ciešanām – ir jāpārveido ķermenis, lai līdzinātos meitenei. Scenārija pamatā ir reāls stāsts. 2018. gada Kannu kinofestivālā Donts saņēmis balvu Zelta kamera par labāko režisora debiju bet galvenās lomas tēlotājs Viktors Polsters programmā Īpašais skatiens atzīts par labāko aktieri. Filma saņēmusi arī FIPRESCI balvu. Eiropas kinoakadēmiķi nominējuši filmu Meitene trīs galvenajām balvām – Labākā Eiropas filma, Gada atklājums un Labākais aktieris.

7. decembrī kinoteātris sāks demonstrēt melnbalto drāmu film noir stilā Aukstais karš, ko veidojis “Oskara” laureāts – poļu režisors Pavels Pavlikovskis. Filmas darbība sākas pēc kara Polijas kultūras namā un risinās te Austrumberlīnē, te Dienvidslāvijā, te Parīzē. Viņa ir poļu tautas kolektīva dalībniece, dziedātāja ar samtainu balsi, viņš – mūziķis, kurš jau Francijā kļuvis par savējo. Zula un Viktors kaislīgi mīl viens otru un tiecas būt kopā, bet nevar...

Aukstā kara veidotājs, scenārists un producents Pavels Pavlikovskis Kannu kinofestivālā uzvarējis nominācijā Labākais režisors. Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā Aukstais karš figurē piecās galvenajās nominācijās. Galvenās lomas tēlotāja Joanna Kuliga izvirzīta balvai Labākā aktrise, un viņas mūža mīlestības atveidotājs Tomašs Kots pretendē uz Labākā aktiera godu.

15. decembrī uzzināsim, kā balvas sadalījusi Eiropas kinoakadēmija. Aicinām novērtēt izcilās filmas uz lielā ekrāna kinoteātrī Splendid Palace.

Biļetes iespējams iegādāties kinoteātra “Splendid Palace” kasē un www.splendidpalace.lv

“Splendid Palace”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22232425262728
293031    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli