Marta sākumā RPP reģistrēti vairāk nekā 4000 notikumu


foto;vp.gov.lv
Marts Rīgas pašvaldības policijā (RPP) sācies aktīvāk nekā februāris - pavisam reģistrēti 4323 notikumi (no tiem 1247 ar mobilās lietotnes palīdzību). Tāpat saņemti 220 personu iesniegumi.

Joprojām patrulējošiem policistiem vislielāko darba lauku sagādā uz ielām satiktie alkoholisko dzērienu lietotāji, kā arī nepilngadīgie smēķētāji. Kopumā nedēļas laikā RPP darbinieku redzeslokā nonāca 164 nepilngadīgas personas – veiktas 55 individuālās preventīvās pārrunas ar nepilngadīgajiem un viņu vecākiem, kā arī profilaktiski apsekotas 26 nepilngadīgo dzīvesvietas un pulcēšanās vietas.

Pagājušajā nedēļā pašvaldības policijas uzmanības lokā nonāca 144 ārvalstnieki, no tiem 23 reģistrēti kā pārkāpēji. Piemēram, 7. marta piecos no rīta RPP Centra pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz viesnīcu Raiņa bulvāri, kur ārvalstu pilsonim radies konflikts ar sievietēm. Ierodoties notikuma vietā, tika noskaidrots, ka Vācijas pilsonis iepazinies ar divām meitenēm un kopā devušies uz viesnīcas numuriņu. No Vācijas pilsoņa noskaidrots, ka meitenes viņam nozaga 900 eiro, bet meitenes paskaidroja, ka viņš viesnīcas numuriņā sāka izģērbties un tāpēc viņas nobijās un aizmuka, savukārt ārvalstu viesis viņas panācis un sācis sist. Visi iesaistītie nodoti Valsts policijai darbam ar kriminālpārkāpumu.

Pagājušajā nedēļā RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki izņēmuši nemarķētus zvejas tīklus 75 metru kopgarumā, kā arī vairākus murdus, garākais no kuriem bija pieci metri. Savukārt divi maluzvejnieki noķerti 4.marta agra rīta stundā, apsekojot Buļļupi, kad policisti ievēroja kādu airu laivu. Ņemot vērā, ka no 1.marta līdz 30.aprīlim ir aizliegta jebkura veida makšķerēšana no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem, likumsargi nolēma pārbaudīt peldlīdzekli. Tuvojoties airu laivai, likumsargi ieslēdza bākugunis. Uz laivas ievēroti divi aizdomīgi kungi, kuri, pamanot policijas tuvošanos, strauji manīja airēšanas virzienu. Kad laiva bija tuvāk krastam, abi no tās izmeta vairākus maisus, bet brīdī, kad likumsargi bija tikko kā piebraukuši pie laivas, abi kungi no tās izleca un ieskrēja niedrēs. Likumsargi viņiem sekoja un aizturēja. No ūdens izcelti arī vīriešu izmestie maisi, kuros atrasti četri nelegāli zvejas tīkli. Nelegālajos zvejas rīkos bija sapinušās kopā 26 dažādu sugu zivis, kuras no tiem atbrīvotas un ielaistas atpakaļ ūdenī. Abiem vīriešiem izrakstīti administratīvā pārkāpuma protokoli un nelegālie zvejas rīki konfiscēti, tai skaitā arī airu laiva. Policija atgādina, ka par makšķerēšanas noteikumu pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 15 līdz 350 eiro apmērā, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un priekšmetus.

8. marts kā svētku diena pagājusi samērā mierīgi. Kāds sportiskā, un, kā vēlāk noskaidrojās, arī “kunga dūšā” esošs vīrietis Dammes ielas stāvlaukumā, agresīvi vadot savu automašīnu, bija sabojājis trīs citas automašīnas. Notikuma aculiecinieki bija ne tikai izsaukuši policiju, bet arī nofilmējuši notikumu. Kad ieradās policija, autovadītājs savas piruetes jau bija pabeidzis un mierīgi atpūtās savā automašīnā. Veicot alkohola pārbaudi, konstatēja, ka vīrietis ir 4.08 promiļu reibumā. Tā kā persona nespēja nosaukt dzīvesvietu, vadītāju nogādāja patversmē Gaiziņa ielā.

Savukārt vakarā Kundziņsalas 2.līnijā zem tilta Sarkandaugavas pusē jaunieši bija izveidojuši diskotēku ar klaigāšanu un skaļu
mūziku. Viens no jauniešiem bravūrīgi paziņoja, ka ir alkoholisko dzērienu ietekmē. To arī varēja redzēt, jo jaunietis nespēja nostāvēt kājās, proti, grīļojās. Tā kā jaunietis bija nepilngadīgs, viņš tika nogādāts dežūrdaļā, kur noformēja protokolu un vēlāk tika aizvests mājās un nodots vecākiem.

Pavisam pagājušajā nedēļā RPP redzeslokā nonākušas 2 444 personas, no kurām 247 aizturētas. Reģistrēti 1804 administratīvie pārkāpumi, no tiem 1373 par auto stāvēšanas un apstāšanas noteikumu neievērošanu.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 2425
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums