Zemgales reģionā vispārējās ceļu satiksmes kontroles laikā pārbaudīti 1596 transportlīdzekļu vadītāji


foto;www.1br.lv
Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) likumsargi šā gada 31. janvārī rīkoja pastiprinātu kontroli ceļu satiksmes uzraudzības jomā, īpaši pievēršot uzmanību transportlīdzekļu riepu protektora dziļumam un tam, vai gājēji diennakts tumšajā laikā izmanto gaismu atstarojošus elementus.

Zemgales reģionā tika pārbaudīti 1596 transportlīdzekļi, no kuriem 235 Jelgavā, 630 Bauskā, 452 Jēkabpilī, 22 Dobelē, 212 Aizkrauklē un 45 Tukumā. Kontroles laikā 44 autovadītājiem tika sastādīti administratīvie pārkāpumu protokoli: Jelgavā – 14, Jēkabpilī – 22, Tukumā – 4, Aizkrauklē – 4.

Tāpat pastiprinātās kontroles laikā tika sastādīti 59 administratīvie pārkāpumu protokoli gājējiem, no tiem Jelgavā – 12, Jēkabpilī – 14, Aizkrauklē – 9 un Bauskā – 24.

Šī gada janvārī Zemgales reģionā ceļu satiksmes negadījumos ir cietuši pieci gājēji, tādēļ VP ZRP atgādina, ka gan ārpus apdzīvotām vietām, gan pilsētvidē gājējiem ir jārūpējas par savu redzamību! Dažkārt arī uz apgaismota ceļa šoferiem ir grūti saskatīt gājējus, bet gaismu atstarojošo elementu vai vestes esamība, jau laicīgi liek manīt vadītājam, ka ceļu satiksmē piedalās gājējs. Tāpat Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka diennakts tumšajā laikā, gājējiem ir jālieto gaismas atstarotājs, kāds cits gaismu atstarojoša materiāla elements vai arī jātur rokā iedegts lukturītis. Par minēto noteikumu neievērošanu paredzēts brīdinājums vai naudas sods līdz 30 eiro.

VP ZRP uzsver, ka Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, transportlīdzekļa vadītājam paredzēts izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu no 15 līdz 55 eiro, personai, kas atbildīga par transportlīdzekļa ekspluatāciju, – no 55 līdz 140 eiro, bet juridiskajai personai – no 70 līdz 700 eiro.

Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums