Liepājas pusē no 43 tirdzniecības vietām pārkāpumi nav konstatēti nevienā; vēlamies uzteikt pārdevēju godaprātu!


foto;Valsts policija
Piektdien, 31.janvārī, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas apsekoja vairākas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos, enerģijas dzērienus un tabakas izstrādājumus nepilngadīgajām personām. Jau kārtējo reizi pierādās tas, ka Liepājas pusē pārdevēji ir godprātīgi!

Kopumā Liepājā un visos novados Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā tika pārbaudītas 43 tirdzniecības vietas un arī šoreiz, gluži, kā pagājušajā reizē, nevienā no vietām, kur tika veikti kontrolpirkumi, pārdevēji nepilngadīgajiem nepārdeva alkoholiskos, enerģijas dzērienus un tabakas izstrādājumus, kas ir ļoti labs rādītājs. Tas liecina par to, ka veikalu pārdevēji ir godprātīgi un pārliecinās par jauniešu vecumu.

Vēlamies atgādināt, ka tik plašu kontrolpikumu reidu likumsargi Liepājas pusē veica aptuveni pirms viena gada – martā, kur arī tika pārbaudītas 43 tirdzniecības vietas un pārkāpumi tika konstatēti divās vietās Aizputē un Liepājā, kas, skatoties pēc pārbaudīto veikalu skaita, jau bija labs rādītājs – tik labs rezultāts nebija bijis sen. Taču pagājušās nedēļas nogalē likumsargus patīkami pārsteidza visi 43 pārdevēji, kuri pārliecinājās par kontrolpirkumos iesaistīto nepilngadīgo jauniešu vecumu. Iepriekšējais kontrolpirkums Liepājā tika veikts 2019.gada decembrī, kur no 15 tirdzniecības vietām pārkāpumi netika konstatēti nevienā vietā. Septembrī no 19 tirdzniecības vietām pārkāpumi tika konstatēti vienā vietā, augustā no 17 tirdzniecības vietām pārkāpumi tika konstatēti trīs vietās.

Atgādinām, ka saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām — no 700 līdz 1400 eiro. Savukārt par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro. Savukārt par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro.

Tāpat arī vēlamies atkārtoti atgādināt, ka pārdevējiem un veikalu vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis. Aicinām pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga.

Šādas pārbaudes tiek rīkotas regulāri un tiks rīkotas arī turpmāk.

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums