Vīrietim, kurš nepamatoti izsauc policiju lai sagādātu pazīstamajiem nepatikšanas, tiek noformēts protokols


foto;www.ntz.lv
Šonedēļ Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirknī tika saņemta informācija par to, ka Saldū, kādā daudzdzīvokļu mājā atrodas mazgadīgi bērni antisanitāros apstākļos. Vīrietis, kurš par notikušo informēja Valsts policiju, sacīja, ka nevar nosaukt precīzu adresi, bet var to parādīt, tāpēc likumsargi norunāja, ka aizbrauks pakaļ vīrietim uz Brocēniem.

Ceļā no Brocēniem uz Saldu policijas automašīnā notika saruna ar vīrieti. Viņš pastāstīja, ka adresē, kuru viņš parādīs, dzīvo divi pieaugušie un četri mazgadīgi bērni. Vīrietis norāda, ka šajā adresē bijis pirms aptuveni trīs mēnešiem – tad viņš arī esot redzējis, ka mājoklī ir prusaki. Tāpat viņš apgalvoja, ka bērnu tēvs katru vakaru ir alkohola reibumā. Tad sarunas laikā vīrietis sacīja: “ja man ir problēmas, tad lai arī citiem ir problēmas”, jo viņš esot dusmīgs uz savu bijušo draudzeni, kura ir pazīstama ar personām, par kurām viņš ziņo.

Likumsargi to dzirdot, informēja vīrieti par iespējamo administratīvo atbildību, ja viņš apzināti, nepamatoti būs informējis policiju par neesošu notikumu atriebības nolūkā. Tāpat vīrietim tika uzdots jautājums, kāpēc viņš pirms trīs mēnešiem, brīdī, kad konstatēja antisanitārus apstākļus, neinformēja policiju, uz ko viņš atbildēja, ka tad nebija nepieciešams sagādāt šiem cilvēkiem problēmas.

Vīrietis Saldū norādīja uz māju, kurā dzīvo abas personas ar bērniem. Ierodoties adresē, konstatēts, ka tur atrodas abas vīrieša nosauktās personas un četri mazgadīgi bērni – katrs gulēja savā gultā. Adresē netika konstatēts, ka personas būtu alkohola reibumā, kā arī netika konstatēts, ka bērni netiktu pieskatīti vai dzīvotu tādos apstākļos, kas apdraudētu viņu veselību vai dzīvību. Līdz ar to tika konstatēts, ka vīrietis nepamatoti izsaucis Valsts policiju ar nolūku sagādāt nepatikšanas citām personām.

Vīrietim par notikušo tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citu speciālo dienestu apzināti nepamatotu izsaukšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 35 līdz 140 eiro, bet juridiskajām personām — no 140 līdz 1400 eiro.

VP Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

aprīlis 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi