Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par vairākām zādzībām Ventspils pusē

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par mantas bojāšanu un vairākām zādzībām, kuru rezultāta cietušajiem Ventspils pusē nodarīti vairāk nekā 20 tūkstoši eiro lieli materiālie zaudējumi. Šobrīd kriminālprocess ar piecām epizodēm ir nodots prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pagājušā gada aprīlī Valsts policijā tika saņemta informācija par vairākām notikušām zādzībām un mantas bojāšanām Ventspils pusē. Tika konstatēts, ka no neaizslēgta dzīvokļa Ventspilī tika nozagtas dažādas mantas – nauda, planšetdatora, alkohols, cigaretes, un soma, tādā veidā radot cietušajam vairāk nekā vienu tūkstoti eiro lielu materiālo zaudējumu.

Tāpat konstatēts, ka Ventspils novadā, Vārves pagastā, izsitot ar akmeni logus īpašumiem, tika nozagta nauda, portatīvie datori, alkohols, televizors, datorsoma, bezvadu pele, rūteris, tējkanna, instrumenti un citas mantas, kopā radot cietušajiem vairāk nekā 22 tūkstošus lielu materiālo zaudējumu – gan par nozagtajām mantām, gan sabojātajiem īpašumiem. Tāpat konstatēts, ka Ventspils novadā, Tārgales pagastā tika nozagti vadi, kopā radot vairāk nekā 200 eiro lielus materiālos zaudējumus.

Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts kāds vīrietis, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Nozagtās mantas tika atgūtas daļēji. Vīrietim kādā citā kriminālprocesā, kur vēl notiek izmeklēšana ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par zādzību, ja tā izdarīta no glabātavas. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Tāpat tika uzsākts kriminālprocess par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.

 

 

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

aprīlis 2020
P O T C P S Sv
1 2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi