Valsts policijā saņemts izsaukums uz ģimenes konfliktu, tiek pieņemts lēmums par nošķiršanu

Vakar Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Ventspilī kādā daudzdzīvokļu nama dzīvoklī notiek ģimenes konflikts. Ierodoties notikuma vietā noskaidrots, ka domstarpības radušās vīram un sievai – kopīgas alkohola lietošanas laikā ir izcēlies konflikts, kā rezultātā vīrietis sievu ir pagrūdis un viņa ir guvusi miesas bojājumus. Tāpat abām personām ir konstatēts alkohola apreibums – vairāk kā 2 promiles alkohola.

Likumsargi uz šo adresi izsaukumu ir saņēmuši trīs reizes, no kurām divos gadījumos cietusī ir vēlējusies pieņemt policijas lēmumu par nošķiršanu, tostarp arī pēc vakardienas izsaukuma saņemšanas.

Vēršam uzmanību, ka nereti cietusī persona apžēlojas par varmāku un nevēlas izmantot savas tiesības uz aizsardzību vai piemērot lēmumu par nošķiršanu, noticot, ka tas vairs neatkārtosies. Diemžēl, praksē bieži redzams, ka pēc laika varmāka atkal turpina ietekmēt upuri gan morāli, gan fiziski. Ja pastāv reāli draudi personas brīvībai, veselībai vai dzīvībai, noteikti ir jāizsauc vai Valsts policija vai pašvaldības policija. Nevajag gaidīt, kad notiks atkārtots vardarbības akts.

Atgādinām, ka policija uz vietas var pieņemt lēmumu par nošķišanu, savukārt tiesa – nolēmumu par pagaidu aizsardzību. Valsts policija atgādina, ka policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Tas nozīmē, ka likumsargi notikuma vietā ar cietušo (pāridarītājam klāt esot) aizpilda pieteikumu policijas lēmumam par nošķiršanu pieņemšanai, kurā var izvēlēties, kādus aizliegumus policijas lēmumā noteikt varmākam.

2019.gadā līdz 23.jūlijam ieskaitot Ventspils pilsētā un Ventspils novadā kopumā reģistrēts 461 konflikts, tajā skaitā 202 ģimenes konflikti. Ģimenes konfliktu laikā 32 gadījumos konflikta dalībniekam tīši nodarīti miesas bojājumi, savukārt 10 gadījumos cietušais ir lūdzis pieņemt policijas lēmumu par nošķiršanu, kas arī ticis izdarīts.

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

maijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
       

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums