Ceļu satiksmes negadījumā Saldus novadā cieš velosipēdists


foto;Valsts policija
3.jūnijā ap pulksten 20:40 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Saldus novadā, Zirņu pagastā ir noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā, krītot, traumas guva velosipēdists. Notikuma vietā atradās kravas automašīna "Scania" ar tās vadītāju un velosipēdists. Notikuma vietas apskates laikā bojājumi automašīnai nav konstatēti un netiek izslēgta iespēja, ka velosipēdists krita garām braucošas automašīnas radītas vēja plūsmas dēļ, taču notikušā apstākļus vēl skaidros Valsts policija. Tāpat to, vai velosipēdists ir bijis alkohola reibumā, noskaidros ekspertīzē. Vīrietis tika nogādāts medicīnas iestādē, taču viņam nav konstatētas dzīvībai bīstamas traumas.

Ceļu satiksmes drošības direkcija jau ir informējusi un skaidrojusi par droša intervāla ievērošanu, veicot apdzīšanas manevru. Tuva velosipēdistu apdzīšana lielā ātrumā rada risku, ka citi auto nepamanīs priekšā braucošo velosipēdistu un nepagūs izvairīties no sadursmes. Turklāt pirmā braucēja radītais gaisa vilnis var “pagrūst” velosipēdu zem kāda no nākamajiem transportlīdzekļiem vai nogāzt velosipēdistu uz apmales. Aicinājums transportlīdzekļu vadītājiem apbraukšanas manevru veikt mierīgi, ja nepieciešams, samazinot braukšanas ātrumu.  Pirms apsteigšanas manevra uzsākšanas svarīgi par to brīdināt citus satiksmes dalībniekus, laikus parādot pagriezienu. Automobilim, apbraucot velosipēdistu ceļu satiksmē, jāievēro drošs intervāls – pilsētas vidē pie nelieliem ātrumiem  intervālam jābūt vismaz 1 metram, ārpus apdzīvotām vietām un pilsētā, braucot ar ātrumu virs 50 km/h – vismaz 1,5 metriem. 

Šis nav pirmais gadījums, kad velosipēdists ir kritis, iespējams, no automašīnas radītās vēja plūsmas. Tiesa gan, iepriekš par krišanas iemeslu ir bijis arī alkohols. Pēc statistikas datiem, maija mēnesī Saldus iecirkņa apkalpojamā teritorijā 22 velosipēda vadītāji ir pieķerti pie stūres alkohola reibumā. Tajā pašā laika posmā 4 mopēda vadītāji ir pieķerti pie stūres, būdami alkohola reibumā. 

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam 40 eiro apmērā. Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam 120 eiro apmērā. Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam 170 eiro apmērā. Šāds pats sods ir tad, ja vada transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, ja atsakās no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, kā arī tad, ja lieto apreibinošās vielas vai alkoholiskos dzērienus pēc ceļu satiksmes negadījuma.

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 89101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums