Ventspils iecirknī pērn reģistrētas 70 zādzības no īpašumiem; Valsts policija aicina rūpēties par sava īpašuma drošību


foto;46.lv
Analizējot informāciju par zādzībām pērn Ventspils pilsētā un tās apkārtnē, redzams, ka ievērojami liels skaits zādzību ir notikušas pagājušā gada jūnijā – kopumā 17. Savukārt salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šogad ir pieaudzis zādzību skaits pirmajos divos mēnešos. Valsts policija aicina ņemt vērā galvenos nosacījumus, lai pasargātu savu īpašumu.

Analizējot Ventspils iecirknī reģistrēto iesniegumu skaitu par zādzībām, redzams, ka laika posmā no 2018. gada 1. janvāra līdz 2019. gada 28. februārim Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī reģistrētas 62 zādzības no dzīvokļiem, sešas zādzības no kāpņutelpām un 11 zādzības no daudzdzīvokļu ēku pagrabiem. 73 zādzības notikušas Ventspils pilsētā, savukārt deviņas ir notikušas Ventspils novadā – Ugāles, Piltenes, Vārves un Tārgales pagastos.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieka pienākumu izpildītājs Gatis Belovs norāda, ka Ventspils pilsētā 37 gadījumos zādzības izdarītas Ventas kreisajā krastā, savukārt 36 gadījumos – Ventas labajā krastā jeb Pārventā. Ventas kreisajā krastā zādzības koncentrējās rajonos: Atpūtas iela-Inženieru iela-Saules iela-Aizsaules iela (sešas zādzības no pagrabiem, sešas zādzības no dzīvokļiem), savukārt Ventas labajā krastā zādzības koncentrējās rajonos: Talsu iela-Celtnieku iela-Embūtes iela-Tārgales iela (astoņas zādzības no dzīvokļiem, trīs zādzības no kāpņutelpām), Rindas iela-Usmas iela-Siguldas iela-Tārgales iela (sešas zādzības no dzīvokļiem), kā arī desmit zādzības no dzīvokļiem izdarītas Fabrikas ielā.

Visvairāk zādzības, proti 17, izdarītas jūnija mēnesī, tāpat ievērojams zādzību skaits izdarīts marta, augusta un novembra mēnešos (7 –8 zādzības). Salīdzinot ar pagājušo gadu, būtiski ir palielinājies izdarīto zādzību skaits janvāra un februāra mēnešos. 2018. gada janvārī ir reģistrētas trīs zādzības, 2019. gada janvārī – piecas, 2018. gada februārī – viena, 2019. gada februārī – septiņas.

Gatis Belovs atzīst: “Zādzību izdarījušās personas dzīvokļos iekļuvušas, uzlaužot dzīvokļa ārdurvis, to slēdzenes – kopumā 16 gadījumos, tāpat 16 gadījumos zādzības izdarījušas cietušajiem zināmas personas, tajā skaitā četros gadījumos pēc kopīgas alkoholisko dzērienu lietošanas. Caur neaizslēgtām dzīvokļa ārdurvīm iekļūts septiņos gadījumos, savukārt pa logu, to sabojājot, vai brīdī, kad tas atrodas atvērtā stāvoklī – piecos gadījumos.”

Analizējot reģistrētos notikumus par zādzību faktu, Gatis Belovs informē, ka zādzībās no dzīvokļiem tiek nozagti mobilie telefoni, planšetdatori, televizori, virszemes TV dekoderi, portatīvie un stacionārie datori, juvelierizstrādājumi, naudasmaki, savukārt zādzībās no pagrabiem tiek nozagti bērnu ratiņi, velosipēdi, transportlīdzekļu rezerves detaļas, sadzīves tehnika un citas mantas. Pagrabos iekļūts, uzlaužot to durvis un slēdzenes – kopumā tas konstatēts 6 gadījumos. Vienā gadījumā iekļūts, atskrūvējot atslēgas stiprinājuma plāksni, savukārt vienā gadījumā iekļūts neaizslēgtā pagrabā. No kāpņutelpām parasti tiek zagti velosipēdi un bērnu ratiņi.

Valsts policija aicina iedzīvotājus rūpēties par savu un sava mājokļa drošību, slēdzot ciet gan dzīvokļa durvis, gan arī, esot prombūtnē, neatstājot logus vēdināšanas režīmā. Tāpat jāatceras aizvērt logus. Zagļi var viegli atspiest arī vēdināšanas režīmā atstātus logus un pa tiem iekļūt. Iesakām arī izvairīties no bērnu ratiņu un velosipēdu novietošanu bez uzraudzības kāpņutelpās. Aicinājums arī kāpņutelpas ārdurvis vienmēr turēt aizvērtas slēgtā stāvoklī un pārliecināties, vai uz sienas vai ārdurvīm nav uzrakstīs vai ieskrāpēts drošības kods. Tāpat dzīvokļu logiem, iestājoties tumšajam diennakts laikam, vēlams uzstādīt aizvelkamus aizkarus vai žalūzijas, jo, aizkariem neesot, zagļi novērtē iekštelpā esošās vērtīgās mantas ar mērķi tās nozagt.

Valsts policija aicina piefiksēt savā īpašumā esošo mantu pazīmes, veikt to fotofiksāciju, saglabāt iegādi apliecinošus dokumentus u.c., lai, ja rastos tāda nepieciešamība, piemēram, zādzības gadījumā, varētu šo informāciju, fotoattēlus un iegādes apliecinošus dokumentus uzrādīt Valsts policijai, lai tās vieglāk varētu atpazīt un atrast. Valsts policija papildus atgādina, ka bezmaksas diennakts palīdzības tālrunis ir 110, kas darbojas zvanot gan no fiksētā tālruņa, gan mobilajiem tālruņiem, savienojums notiek ar jebkuru Valsts policijas dežūrdaļu.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

novembris 2019
P O T C P S Sv
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 192021222324
252627282930

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli