Liepājā divās tirdzniecības vietās konstatēti pārkāpumi

Vakar, 14.februārī, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas apsekoja dažādas tirdzniecības vietas Liepājā ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajām personām.

Kopumā Liepājas pilsētā tika pārbaudīti desmit veikali, no kuriem divos konstatēti pārkāpumi, par ko Valsts policija ir uzsākusi administratīvās lietvedības. Alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajām personām pārdeva divos veikalos Karostas un Zaļās Birzs rajonā. Viena no pārdevējām gan dokumentus jaunietei pajautājusi, taču alkoholu tāpat pārdevusi. Otrā gadījumā pārdevēja atzinusi, ka viņai izskatījies, ka meitene ir vecāka, tāpēc arī dokumentus neprasīja. Tāpēc arī vēlamies atkārtoti atgādināt, ka pārdevējiem un veikala vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis. Aicinām pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par alkoholisko dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām no 700 līdz 1400 eiro.

Jau informējām, ka šādas pārbaudes notika arī aizvakar, Grobiņas un Priekules novados, kur no četrām tirdzniecības vietām pārkāpums konstatēts vienā vietā. Šādas pārbaudes tiks rīkotas arī turpmāk.

 

VP Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2019
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22232425262728
293031    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli